Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.08.2017

Otwarcie rynku kontraktowego wypadło powyżej ceny na fixingu z poprzedniego dnia, chwilę później mieliśmy załatanie luki. Rynek przetestował minimum na 12076 punktów i wystrzelił do góry, potwierdzając tym samym podwójne dno.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przed godziną 10 otrzymaliśmy odczyt dot. niemieckiego PMI, który wyniósł 58,1. Przypomnę, że wartości powyżej 50 oznaczają rozwój gospodarki, wskazania poniżej prognozują kurczenie się gospodarki. Co prawda wzrost PMI był niższy niż w poprzednim miesiącu, to dalej znajdujemy się blisko rekordowych wskazań z 2011 roku.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

W popołudniowej części sesji obserwowaliśmy dynamiczny ruch do góry do 12 300 punktów, przy stonowanej reakcji Amerykanów. Prawdopodobnie był to short squeeze czyli „wyciskanie” krótkich pozycji, nagromadzonych kilka dni wstecz.

Najmocniej srosły spółki: Lufthansa, E.ON, Vonovia oraz Fresenius – powyżej 2%. Po drugiej stronie tabeli znalazły się tylko 2 spółki Merck i Adidas ze spadkiem poniżej 1%

AKTUALIZACJA D1: Rynek potwierdza wsparcie na poziomie 12 100. Do dalszego ruchu w górę potrzeba wybicia miesięcznego piwota – 12 280, gdzie rynek już dorarł i ostatniego szczytu – 12 335.

DAX Intraday

Wysokie otwarcie w stosunku do punktu kierunkowego {PP} sugeruje ruch do góry, powrót w okolice 12 200 należy wykorzystać do kupna z celem na 12 333 gdzie przebiega pierwszy opór wyznaczony przez strefę {R1}. Należy pamiętać, że rynek krótkoterminowo jest już wykupiony.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

Brak ważnych danych z Niemiec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin podczas webinaru z Traderem21 i P. Kwietniem – już o 19:00
Następny artykułOd inwestora do scalpera – USDCHF w okolicy lokalnego wsparcia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here