TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 29.06.2018

Indeks DAX zanotował zwyżkę podczas ostatnich czerwcowych notowań w wysokości 1,06 procenta. Inwestorzy poznali w piątek szereg danych makro z Niemiec, sprzedaż detaliczna spadła m/m o 2,1% podczas gdy oczekiwano spadku tylko o pół procenta natomiast dane z rynku pracy były lepsze, stopa bezrobocia wyniosła 5,2% to najniższa dane w historii zjednoczonych Niemiec.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Covestro, która zyskała 3,69% a Infineon Technologies wzrosła o 2,63%. Najsłabiej wypadła spółka Continental spadając 0,81%. Pojawiły się doniesienia w WSJ że Deutsche Bank nie będzie wchodził w skład Euro Stoxx 50, nie wywołało to jednak spadków na walorze, przynajmniej na razie.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Na pierwszej sesji miesiąca notowania startują nisko, po ponad 80-pipsowej luce otwarcia index DAX znalazł się przy czwartkowych minimach, zatem cały dorobek z piątku został utracony. Okolice 12 100 punktów skłonią zapewne najszybszych graczy do złapania dołka, jednak dopiero wyjście nad 12 170 pkt pozwoli na odreagowanie i próbę domknięcia luki.

 

Póki co cena znajduje się głęboko poniżej punktu kierunkowego, który dziś jest przy 12 990 punktów, natomiast najdalej wysunięte wsparcie intraday już w zasięgu ręki przy 12 090, ruch w kierunku S3  niemal “wyczerpie” średni dzienny zasięg wynikający z ADR.

Dziś poznamy jeszcze wskaźnik PMI dla przemysłu zarówno z Niemiec jak i z całej strefy euro.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here