Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.04.2019

DAX zyskał na ostatniej sesji kwietnia zaledwie 0,13%, jednak ponownie tworzy się sekwencja kolejnych białych świec dziennych. Tym samym w całym miesiącu drugiego kwartału indeks urósł już 5,6% co stawia go w czołówce europejskich rynków, dla porównania CAC i FTSE zyskały “tylko” 3-3,5% natomiast rodzimy WIG stracił pół procenta. W piątek klimat konsumpcyjny badany przez Gfk w Niemczech utrzymał się na poprzednim poziomie 10,4 pkt natomiast spadek bezrobocia był większy niż oczekiwano 12 tyś wobec 7 tyś poprzednio.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 3,57% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 1,67%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 3,43% a Deutsche Lufthansa straciła 3,11%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 365 do 332.

DAX Intraday

Rynek trwa w ponad 100-punktowej konsolidacji już od czterech sesji, podobnie było w ostatnio wtorek, zamknięcie miesiąca wypadło jednak w górnych rejestrach przez co miesięczna świeca wypadła bardzo okazale. Wszak mieliśmy do czynienia ostatnio z zaksięgowaniem najdalszego poziomu docelowego w skali “monthly”, chodzi oczywiście o poziom 12 393, który notabene został odklepany również na ostatniej sesji. Jest więc z czego spadać i … podczas nieobecności Europejczyków, główny ciężar spadku przeniósł się na Wall Street. Nie dziwi tu wcale zbieżność z rozpoczętym właśnie miesiącem maj.

dax m30

Wracając do DAXA, gdzie po raz kolejny po otwarciu luką w dół mamy do czynienia ze wzrostem, widać więc, że w trendzie wzrostowym każda korekta jest wykupywana. Dziś w roli głównej znany już czytelnikom poziom wsparcia ~12 2290, oraz nieco wyższy poziom pośredni piwota tygodniowego 12 310. Notowania po godzinie 9:00 wracają powyżej piwota dziennego 12 354, co daje nadzieje na powrót do wzrostu. Chwilowo jednak oporem jest poziom wtorkowego zamknięcia, co w połączeniu z trwającą kilkudniową konsolidacją oraz mocnym  spadkiem na SP500 skłania do gry “od wsparcia do oporu”. Wsparcie to oczywiście S1 oraz WP natomiast od góry wtorkowy “high” oraz lokalny opór R1 oraz WR1 przy 12 415.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here