Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.04.2019

DAX zyskał na ostatniej sesji kwietnia zaledwie 0,13%, jednak ponownie tworzy się sekwencja kolejnych białych świec dziennych. Tym samym w całym miesiącu drugiego kwartału indeks urósł już 5,6% co stawia go w czołówce europejskich rynków, dla porównania CAC i FTSE zyskały “tylko” 3-3,5% natomiast rodzimy WIG stracił pół procenta. W piątek klimat konsumpcyjny badany przez Gfk w Niemczech utrzymał się na poprzednim poziomie 10,4 pkt natomiast spadek bezrobocia był większy niż oczekiwano 12 tyś wobec 7 tyś poprzednio.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Beiersdorf, która zyskała 3,57% a tymczasem spółka Deutsche Boerse wzrosła o 1,67%. Najsłabiej wypadł Covestro spadając 3,43% a Deutsche Lufthansa straciła 3,11%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 365 do 332.

DAX Intraday

Rynek trwa w ponad 100-punktowej konsolidacji już od czterech sesji, podobnie było w ostatnio wtorek, zamknięcie miesiąca wypadło jednak w górnych rejestrach przez co miesięczna świeca wypadła bardzo okazale. Wszak mieliśmy do czynienia ostatnio z zaksięgowaniem najdalszego poziomu docelowego w skali “monthly”, chodzi oczywiście o poziom 12 393, który notabene został odklepany również na ostatniej sesji. Jest więc z czego spadać i … podczas nieobecności Europejczyków, główny ciężar spadku przeniósł się na Wall Street. Nie dziwi tu wcale zbieżność z rozpoczętym właśnie miesiącem maj.

dax m30

Wracając do DAXA, gdzie po raz kolejny po otwarciu luką w dół mamy do czynienia ze wzrostem, widać więc, że w trendzie wzrostowym każda korekta jest wykupywana. Dziś w roli głównej znany już czytelnikom poziom wsparcia ~12 2290, oraz nieco wyższy poziom pośredni piwota tygodniowego 12 310. Notowania po godzinie 9:00 wracają powyżej piwota dziennego 12 354, co daje nadzieje na powrót do wzrostu. Chwilowo jednak oporem jest poziom wtorkowego zamknięcia, co w połączeniu z trwającą kilkudniową konsolidacją oraz mocnym  spadkiem na SP500 skłania do gry “od wsparcia do oporu”. Wsparcie to oczywiście S1 oraz WP natomiast od góry wtorkowy “high” oraz lokalny opór R1 oraz WR1 przy 12 415.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/USD – podażowy pin bar po środowej sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here