Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.04.2018

Ostatnia sesja kwietnia zakończyła się wzrostem o 0,25% a w przeciągu całego miesiąca niemiecki DAX zyskał 5 procent. Wskaźnik sprzedaży detalicznej w Niemczech nieco rozczarował w poniedziałek, odczyt -0,6% nie pokrywał się z prognozami analityków (0,8%), to czwarty miesiąc z rzędu pod kreską.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka E.ON która zyskała 2,04% oraz Fresenius wzrost o 1,54%. Najsłabiej wypadła spółka ThyssenKrupp, która spadła 2,26% a Infineon Technologies była pod kreską 1,25%.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Inwestorzy od pierwszych minut sesji przystąpili do kupowania akcji, mimo braku sesji wczoraj (na Wall Street handel był prowadzony) apetyty są duże i index DAX wychodzi na dwudniowe maksima. Lokalny poziom R1 został zdobyty i cena zmierza do R2- 12 660 gdzie dodatkowo znajduje się maksimum całego ruchu wzrostowego prowadzonego od początku kwietnia. Wąskie rozstawienie linii Pivot oznacza potencjalnie duży ruch kierunkowy.

Zatem jak wspominałem w poprzednim komentarzu średnia DMA 200 z interwału dziennego jest pod ostrzałem. Wyraźne zamknięcie dnia powyżej 12 650 w średnim terminie bardzo poprawi tu sytuację kupujących (potencjalny zasięg do 12 900 punktów).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here