Naga MarketsNiemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 01.04.2019

Początek kwietnia był niezwykle udany dla niemieckiego parkietu, indeks DAX wzrósł o 1,35%, to najlepszy wynik od 15. lutego. Największy pozytywny wpływ na notowania miała luka wzrostowa, po której indeks nie był już niżej, ustawiła ona niejako sentyment na całą sesję. DAX ponownie melduje się przy oporze 11 700 z od którego odbił się dwa tygodnie temu, co oznacza że tylko kilka sesji zajęło bykom odrobienie 400 punktów. Niemiecki PMI dla przemysłu po raz kolejny poniżej 50 pkt, odczyt wyniósł dokładnie 44,1 i był niższy od prognozowanego o 0,6 pkt.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka ThyssenKrupp, która zyskała aż 6,07% a tymczasem spółka Continental wzrosła o 5,57%. Najsłabiej wypadł Wirecard spadając 1,92% natomiast RWE stracił 1,00%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 513 do 208.

DAX Intraday

Rynek dotarł wczoraj silnym ruchem po otwarciu kasowego do najdalej wysuniętego poziomu dziennego 11 715 pkt, to było wszystko na co mogliśmy liczyć ze strony kupujących. Ten poziom idealnie wpisał się w średni dzienny zasięg ADR dla notowań z ostatnich 2 tygodni. Następująca korekta mieści się także w zakresie poprzedniej więc ruch do góry jest prowadzony mądrze i dopiero zachwianie tej sekwencji może świadczyć o zmianie tendencji.

dax m30

Dziś po otwarciu sesji w Europie DAX odpoczywa i koryguje do punktu kierunkowego piwot przy 11 688, tutaj powinniśmy zobaczyć pierwsze wskazówki do tego czy rynek chce iść dalej na północ, dodatkowo niżej linia trendu wzrostowego. Układ linii piwot daje lepszy RR po stronie kupna z poziomem docelowym R1 powyżej wczorajszego high 11 775 pkt, wsparcie S1 zaś przy 11 644. Warto przypomnieć marcowe maksimum 11 837 pkt.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here