Naga Markets



Niemiecki indeks DAXDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie roku

DAX zakończył ostatnią sesję na plusie 1,71% i częściowo udało się wymazać negatywny wydźwięk czwartkowego spadku. W całym miesiącu wyniósł on 7,67% i był to najgorszy grudzień od 2002 roku kiedy to indeks obsunął się o niemal 13%. Cały rok 2018 inwestorzy kończą z blisko 20-procentowym spadkiem, czym została zachwiana sekwencja sześciu wzrostowych lat na DAX. Ostatnia hossa wydźwignęła notowania z poziomu około 6 tyś punktów do ponad 13 tyś w najwyższym momencie, obecnie DAX handlowany jest wokół poziomu 10 tys punktów.

Aż 18 spółek pokonało swoje roczne minima, tylko 12 zdołało utrzymać wzrosty z poprzedniego roku, było to: Allianz, Adidas, Beierstdorf, Deutsche Boerse, EON, Infineon, Lufthansa, Muench Rueckvers, RWE, SAP, Vonovia i Volkswagen. Deutsche Bank zanotował historyczne minima a Commerzbankowi brakuje bardzo niewiele.

Zacznij handlować czołowymi kontraktami CFD na ponad 10 000 światowych rynków. Handluj parami walutowymi, indeksami oraz towarami.
Wejście na światowe rynki finansowe nigdy jeszcze nie było tak łatwe.

DAX Intraday

Wracając już do horyzontu bliższemu daytraderom, DAX dotarł do strefy oporu wyznaczonej w ostatnim komentarzu 10 610/650 i jak na razie byki odpuszczają. Otwarcie roku 2019 wypadło nieco poniżej 10 500 pkt, a kolejna godzina nie przynosi odbicia co stawia pod znakiem zapytania ostatni impuls wzrostowy (rynek za oceanem jest w tym względzie mocniejszy).

Piwot dzienny i tygodniowy w dość bliskiej odległości tworzą niższą strefę oporu 10500/530 i dopiero jej pokonanie będzie wyraźnym sygnałem do ataku na docelowo 10 650 pkt. Dopóki jednak cena tworzy coraz to niższe szczyty można spodziewać się dojścia do wsparcia S2 zlokalizowanego w obrębie ostatniego dołka – 10325 pkt.

dax m15

Dzisiejszy PMI dla przemysłu 51,5 pkt co było zgodne z oczekiwaniami analityków.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Kryptowaluty nie będą safe haven w 2019 r.”
Następny artykułPrzemysł działa jak hamulec dla całej gospodarki UE
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here