Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 30.09.2019

Niemiecki DAX zyskał wczoraj ponad 0,30% i była to trzecia z rzędu sesja wzrostowa dla indeksu. W całym wrześniu inwestorzy posiadający niemieckie akcje zarobili nieco ponad 4 procent. To sporo i po wymownej świecy z sierpnia było do przewidzenia. Teraz będzie już trudniej ponieważ na horyzoncie są już tegoroczne maksima. Koniec września to także koniec kwartału i rzutem na taśmę DAX kończy na plusie (0,24%), to trzeci kwartał z rzędu na zielono. Sprzedaż detaliczna w Niemczech m/m wzrosła o 0,5% czyli zgodnie z oczekiwaniami analityków, natomiast nastąpiła rewizja danych za poprzedni miesiąc w górę do -0,8% z -2,2%.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała 2,10% a tymczasem spółka Deutsche Post wzrosła o 1,51%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając 2,42% natomiast Wirecard stracił 2,10%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 398 do 291, a 72 z nich zakończyły sesję bez zmian.

DAX Intraday

Wczorajsza sesja to popis byków, mądrze prowadzony ruch w górę doprowadził najpierw do wybicia oporu 12 400 pkt a dziś stworzył podwaliny do naruszenia max wrześniowego. Tymczasem na taki ruch pozwala WallStreet gdzie dziś w sesji overnight doszło testu średniej 200-godzinowej, dlatego bardzo ważne będzie dziś zamknięcie dnia.

dax m30

Dziś spływają także wyprzedzające dane PMI z europejskich gospodarek, rynek spodziewał się chyba lepszych odczytów bowiem odwrót od szczytu jest wyraźny – szczególnie w skali intraday. Okolica 12 480 pkt to także tygodniowy opór oraz dzienny R1 – to ważny punkt odniesienia na kolejne sesje. Obecnie cena schodzi już w kierunku dziennego piwota 12 415 pkt oraz luki otwarcia. Spodziewam się tu obrony wsparcia i jeszcze jednej próby ataku na opór. Dla przypomnienia tygodniowy piwot to okolica 12 310pkt natomiast miesięczny wędruje niewiele niżej bo 12 270 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here