TMS


DAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 31.08.2017

Ostatnia sesja miesiąca zakończyła się wzrostem o 0,44% co w całym sierpniu dało ujemną stopę zwrotu wynoszącą skromne -0,21%. Różnica pomiędzy maksymalnym i minimalnym punktem wyniosła 467 punktów. Była to 3-cia z rzędu sesja spadkowa, kończymy handel pośrodku miesięcznych wahań cen. Od szczytu niemiecki DAX obsunął się o ponad 1000 punktów co daje ok. 8% przecenę, rynek w USA wygląda na tym tle znacznie lepiej.

W czwartek otrzymaliśmy pierwsze od dawna tak słabe dane o niemieckiej sprzedaży detalicznej, która wyniosła -1,2%, analitycy oczekiwali spadku o -0,5%. Poprzednio sprzedaż wzrosła o 1.3% m/m po rewizji w górę z 1.1%

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Wczoraj mój handel zakończył się bardzo szybko, jedna pozycja zahaczona w bardzo dobrym punkcie, rynek od razu zauważył poziom. Co do zasady, im krócej trwa pozycja tym lepiej, ponieważ ekspozycja na ryzyko jest mniejsza.

DAX Intraday

Dziś pierwsza sesja zbiega nam się z istotnymi danymi makro – NFP, co może nam zdublować zmienność, dlatego prawdopodobnie będę stał z boku. W tym roku statystycznie otwarcie miesiąca na DAX przynosiło dodatnie dzienne stopy zwrotu, związane jest to z przepływami pieniężnymi w instytucjach finansowych, czy tak będzie i dziś ?

DAX Longterm

Miejsce pomiędzy liniami trendu powoli kończy się, trzeba będzie wkrótce podjąć decyzje i opowiedzieć się po stronie byków lub niedźwiedzi, sprzyja temu zakończenie wakacji. Otwarcie miesiąca, to nowe punkty pivot, najbliższy – 12 080.


Data
Czas
Kraj
Raport
Okres
Aktualna
Prognoza
Poprzednia
2017-09-01 09:55 Niemcy Indeks PMI dla przemysłu – fin. sierpień 59,4 58,1


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here