Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 31.07.2018

Ostatnia sesja miesiąca upłynęła pod znakiem niewielkiego wzrostu 0,06% oraz przy umiarkowanej aktywności inwestorów. Sezon wakacyjny w pełni, mimo to niemiecki DAX zyskał w lipcu solidne 4,65% i po dwóch miesiącach spadków odzyskuje wigor. Dane z gospodarki były mieszane, co prawda sprzedaż detaliczna urosła 1,2% po zapaści w czerwcu, ale zmiana na rynku pracy byłą już zauważalnie gorsza.

Wśród komponentów indeksu DAX najlepszy wynik zanotowała spółka Deutsche Lufthansa, która zyskała aż 8,73% a tymczasem spółka Deutsche Bank wzrosła o 2,30%. Najsłabiej wypadł Fresenius spadając mocne 4,29% a Henkel był pod kreską 0,92%. Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość tracących notowanych na Giełdzie we Frankfurcie wynikiem 398 do 306.

Już teraz zapoznaj się z ofertą NAGA Markets

DAX Intraday

Kolejny miesiąc rozpoczyna się spokojnie, z lekkim wzrostem, powyżej punktu kierunkowego – 12 795. Silna strefa wsparcia to dziś lokalny punkt S1 oraz piwot tygodniowy a więc rejon 12 735/25, wczoraj znaleźli się tam chętni do zakupów przecenionych akcji. Krótkoterminowo DAX porusza się we wznoszącym kanale, którego górne ograniczenie pokrywa się z lokalnym oporem R1 – 12 860 punktów, wybicie dołem będzie oznaczać re-test strefy wsparcia.

Zwyczajowo pierwsza sesja miesiąca przebiega po myśli kupujących, dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo wzrostu na koniec sesji. Wsparcie wolumenowe wokół 12 795/90.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBioton [BIO] – z szansami na nowe maksima – analiza na zamówienie
Następny artykułGPW S.A. – wynik netto za 2 kwartał niemal 55% w górę!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here