Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.


Podsumowanie sesji 31.07.2017

Po otwarciu rynku (z luką w dół), obserwowaliśmy próbę powrotu do cen z poprzedniego zamknięcia. Rynek zareagował w ten sposób na dobre dane o niemieckiej sprzedaży detalicznej, która wzrosła do 1,1% m/m (poprzednio 0,5%). Analitycy spodziewali się wzrostu o nieznaczne 0,1 procenta – jest to trzeci miesiąc wzrostów z rzędu. Po spadku wskaźnika w ujęciu rocznym o 2,3%, dzisiejsze odczyty wydają się być bardzo dobre.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek kontynuował zwyżkę do godziny 14, kiedy to napotkał opór na poziomie 12 200 punktów (o którym wspominałem we wczorajszym wpisie). W ciągu 2 godzin niemiecki DAX zameldował się ponad 100 punktów niżej, zatrzymując się dopiero na wczorajszym minimum. Ostatnia sesja miesiąca pokazała słabość rynku niemieckiego, który w lipcu stracił ponad 300 punktów i zamknął się pod poziomem 12 100 co daje -3%.

Skorzystaj z niskich spreadów i szybkiej egzekucji zleceń na DAX (spready już od 0 pipsów, maksymalna dźwignia 1:100) oraz na innych indeksach, towarach i walutach dzięki ofercie brokera Tickmill, licencjonowanego przez FCA.

Już teraz zapoznaj się z ofertą Tickmill i załóż bezpłatny rachunek rzeczywisty

Na wykresie dziennym mamy ciekawy obraz techniczny, kwotowania DAXa znalazły się w rejonie gigantycznej luki z kwietnia bieżącego roku, dodatkowo poziom ten potwierdzony jest wsparciem miesięcznego punktu Pivot S1.

DAX Intraday

Otwarcie nastąpiło poniżej punktu kierunkowego (linia niebieska), dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo spadków, podejscie pod poziom 12 170 {R1} należy wykorzystać do sprzedaży.

Najważniejsze dane dla indeksu DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRosną ceny ropy. Crude WTI powyżej oporu 50.00
Następny artykułEuropejskie PMI przemysłowe osuwa się z czerwcowych maksimów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here