Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 29.07.2016

W piątek Bank Japonii nieco rozczarował rynki skalą luzowania polityki pieniężnej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak rynki akcji rozpoczynają tydzień od dobrych nastrojów. Rynek oczekuje cięcia stóp procentowych na Wyspach oraz mocniejszego ruchu ze strony BoJ we wrześniu. Indeks Nikkei zamknął poniedziałkową sesje 0,4% wyżej.

DAX30AMbanner

Po otwarciu indeks DAX przetestował silny opór w okolicach 10500 pkt. W tym miejscu zlokalizowane są szczyty z kwietnia praz czerwca br. Ze względu na to, że jest to silny obszar w tym miejscu może dojść do korekty.

[DAX30]Daily

DAX Intraday

Spójrzmy jak sytuacja wygląda intraday na wykresie M15. Indeks przełamał poziom 10440 pkt. i kieruje się w stronę R2 w pobliżu 10400 pkt. Dopiero w tym miejscu może dojść do odbicia.

[DAX30]M15

Najważniejsze dane dla DAX

  • 09:55 – Indeks PMI dla przemysłu, fin. w Niemczech
  • 10:00 – Indeks PMI dla przemysłu, fin. w strefie euro

DAX Long-term

Na chwile obecną kupujący walczą z górnym ograniczeniem kanału spadkowego oraz strefą oporu 10282-10526. Bardzo prawdopodobne jest pokonanie strefy oporu i kontynuacja dotychczasowych wzrostów, ponieważ to indeks S&P 500 wyznacza główne trendy na światowych parkietach, dlatego że jego kapitalizacja jest największa na świecie. Gdyby jednak doszło do przejęcia kontroli przez sprzedających, to spadki nie powinny pokonać strefy wsparcia 9320-9540.

dax30-w1-admiral-markets-as

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here