Naga MarketsDAX to jeden z najpopularniejszych indeksów na świecie. Notowany jest na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Praktycznie codziennie występuje bardzo duża zmienność dająca wiele okazji tradingowych.

Podsumowanie sesji 31.05.2017

Inflacja w strefie euro nieco spowolniła (odczyt za maj wyniósł 1,4 r/r vs. 1,5 prognoza). Również inflacja bazowa okazała się niższa od prognoz i wyniosła 0,9% r/r vs. 1,0%. W kwietniu inflacja bazowa wyniosła 1,2%. Słabsze dane o inflacji mogą wesprzeć zwolenników podtrzymania luźniej polityki pieniężnej przez EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ignazio Visco, członek Rady Prezesów EBC i szef Banku Centralnego Włoch, ocenił w środę, że akomodacyjna polityka pieniężna jest konieczna do osiągnięcia celu inflacyjnego, czyli dalszy skup obligacji i niskie stopy procentowe. Cel inflacyjny EBC znajduje się w okolicach 2% w średnim terminie. Nie brakuje głosów przeciwnych mówiących, że na najbliższym posiedzeniu należy zmodyfikować forward guidance przez usunięcie sformułowania wskazującego na możliwość dalszej obniżki stóp procentowych, zwiększenia skali lub wydłużenie czasu prowadzenia programu luzowania ilościowego.

Zarezerwuj KsiążkęNa razie na rynek bardziej przebija się gołębie nastawienie EBC, zwłaszcza po słabszych danych o inflacji. Indeks DAX zyskał wczoraj 0,13% i wskoczył ponad poziom 12600 pkt., co jest sygnałem wzrostowym. Kolejnym poziomem są historyczne maksima w okolicach 12800 pkt.

DAX Intraday

Indeks DAX po otwarciu rynku terminowego balansuje na poziomie pivot point w okolicach 12640 pkt. Utrzymanie się nad nim pozwoliłoby ruszyć w stronę oporu R1 w pobliżu 12700 pkt. Z kolei zejście poniżej dzisiejszych minimów w okolicach 12630 pkt. otworzy drogę do 12600 pkt.

Najważniejsze dane dla indeksu DAX

09:55 – Indeks PMI dla przemysłu, fin. dla Niemiec
10:00 – Indeks PMI dla przemysłu, fin. dla strefy euro
14:15 – Raport ADP z USA

Wskaźnik Pivot Point używany w powyższej analizie indeksu DAX 30 znajdziesz w dodatku Admiral Markets MT4 Supreme do platformy MetaTrader 4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here