Naga Markets
apecoin
ApeCoin. Źródło: Twitter/@apecoin

Popularna luksusowa marka mocno otworzyła się na płatności kryptowalutowe. Firma ta, jako pierwsza w swojej branży zaakceptowała uruchomionego w tym r. ApeCoina (APE). Token ten został dodany do wachlarza płatności za towary domu mody Gucci obok 12 innych kryptowalut. 

Gucci akceptuje płatności w ApeCoinie

Włoski dom mody stał się pierwszą dużą marką, która postanowiła zaadoptować stosunkowo nowy token niejako powiązany z kolekcją NFT od BAYC. Choć APE został wydany przez zdecentralizowaną organizację, nie zaś przez Yuga Labs, projekt ten jest ściśle łączony i inspirowany popularnymi małpami umieszczonymi na blockchainie. 



Z danych dostępnych na platformie CoinMarketCap wynika, że od swojego ATH cenowego ApeCoin potaniał o ponad 80%. Akceptacja tej wirtualnej waluty, jako środka płatniczego przez Gucci może zwiększyć jej rozpoznawalność, a obok również użyteczność.

Ogłoszenie o otwarciu się na APE pojawiło się na oficjalnym profilu wyżej wspomnianej marki luksusowej we wtorek. Wynika z niego, iż oferta ta będzie dotyczyła wybranych przez nią butików na terenie Stanów Zjednoczonych. Za dostarczenie infrastruktury odpowiadać będzie natomiast firma z branży kryptowalutowej – BitPay. 

W maju br. informowaliśmy o tym, że Gucci zaakceptuje 12 wirtualnych walut w pięciu sklepach stacjonarnych zlokalizowanych w USA. Ten włoski dom mody miał również w planach szersze otwarcie się na tę klasę aktywów – w całej Ameryce Północnej. 

NED

ApeCoin jest więc trzynastą kryptowalutą przyjętą przez znaną luksusową markę obok Bitcoina (BTC), Ethera (ETH), Bitcoin Casha (BCH), Litecoina (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoina (DOGE), Wrapped Bitcoina (WBTC) oraz pięciu stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kolekcjonerzy BAYC wspierają inicjatywę włoskiego domu mody

Entuzjaści zmutowanych małp zapisanych w formie NFT z dużym entuzjazmem zareagowali na ogłoszenie wydane przez Gucci. Zadeklarowali również, iż sami zamierzają kupić towar u tego projektanta za pośrednictwem kryptowaluty APE.

Na tle pozytywnych wiadomości ApeCoin zwiększył swoją wartość o blisko 10% w zakresie dobowym. W ciągu ostatnich 7 dni jego kurs wzrósł zaś o ponad 12%. Projekt ten plasuje się obecnie na 31 pozycji w rankingu CoinMarketCapu z kapitalizacją przekraczającą 2,2 mld dol. 

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



Poprzedni artykułRopa Brent potaniała o niemal 7% od początku sierpnia, OPEC+ zawiódł
Następny artykułAkcja kredytowa Banku Pekao wzrosła o 6,3% r/r w II kw., wskaźnik NPL: 5,6%
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here