Naga MarketsZdaniem swoich zwolenników kryptowaluty są kolejną rewolucją finansową, która odmieni sektor finansowy na całym świecie. Ponadto, technologia blockchain, która stoi za fenomenem walut wirtualnych ma zrewolucjonizować i usprawnić wiele gałęzi gospodarki. Okazuje się jednak, że jak ze wszystkim co ma grono zwolenników, kryptowaluty mają również swoich przeciwników. Nie od dziś wiadomo, że do grona tych najbardziej zagorzałych zaliczają się głównie banki centralne, dla których pieniądz w pełni zdecentralizowany a właściwie rozproszony mógłby stać się największym zagrożeniem.


Wielokrotnie na łamach portalu Comparic.pl cytowaliśmy wypowiedzi licznych finansistów, ekonomistów i ekspertów z dziedziny bankowości i finansów, którzy w różny sposób wypowiadali się na temat kryptowalut. W ostatnim czasie do grona przeciwników w pełni rozproszonych walut dołączył gubernator Tajwańskiego Banku Centralnego, Yang Chinlong (楊金龍), który stwierdził, że kryptowaluty nie są częścią systemu zaufania, który pozwala rozwijać się wspólnym walutom.

Przemawiając na forum o roli banku w gospodarce cyfrowej, tajwański bankier centralny podkreślił, że stosowanie waluty jako metody płatności opiera się na długiej historii zaufania. Kiedy to zaufanie zniknie, wartość waluty może spaść do zera.

Yang Chinlong wspomniał, że kryptowaluty wciąż napotykają na liczne problemy, począwszy od gwałtownych wzrostów i spadków ich wartości oraz problemów z podażą, a skończywszy na braku wydajności. Dodał także, że ponieważ nie było możliwości żądania odszkodowań lub zadośćuczynienia, wirtualne waluty często były wykorzystywane przez przestępców.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEOS, czyli 100 dni od rozrysowania ATH
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 7 sierpnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here