Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) odbija od 0,76. Gubernator RBA chwali program QEKurs dolara australijskiego odbija dziś od poziomu 0,76 USD, ale trend krótkoterminowy pozostaje spadkowy. Tymczasem, szef Banku Rezerw Australii (RBA) wychwala program luzowania ilościowego i ostrzega przed zbyt wczesnym wycofaniem stymulacji.

  • Lowe uważa, że jest zbyt wcześnie, by wycofywać się ze stymulacji monetarnej
  • Cel zatrudnienia i inflacji wciąż jest oddalony
  • RBA rozszerzył wczoraj program QE

Luzowanie ilościowe (QE) działa

Gubernator RBA Philip Lowe uważa, że jest zbyt wcześnie by, rozważać wycofanie bodźców monetarnych, gdy globalni konkurenci przedłużają swoje działania, a krajowe bezrobocie i inflacja są nadal dalekie od celu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Program zakupu obligacji pomógł obniżyć stopy procentowe i oznacza, że ​​dolar australijski jest tańszy niż byłby w innym przypadku. Jeśli chodzi o najważniejszą kwestię – perspektywy inflacji i zatrudnienia – nadal jesteśmy daleko od wyznaczonych celów – powiedział Lowe w dzisiejszym przemówieniu przemówieniu.

Australijski bank centralny rozszerzył wczoraj swój program luzowania ilościowego o kolejne 100 miliardów dolarów australijskich i nie spodziewa się podwyżki stóp procentowych do 2024 roku, idąc w ślady globalnych rówieśników. Gubernator Lowe pozostawił główną stopę procentową i trzyletni cel na poziomie 0,10%, podał Bank Rezerw we wtorkowym komunikacie. Oprócz programu luzowania ilościowego, który został przedłużony do połowy kwietnia, RBA prowadzi również linię kredytową banku.

Dziś Lowe wyjaśnił dodatkowo, że bank centralny uważnie obserwuje sytuację na rynku mieszkaniowym. Przemawiał on krótko po tym, jak dane pokazały, że w grudniu liczba zezwoleń na budowę wzrosła o prawie 11 proc., a dla domów prywatnych o prawie 16 proc.

Kurs dolara australijskiego pod kontrolą niedźwiedzi

Aussie pokonał w ubiegłym tygodniu kluczowy obszar wsparcia w okolicach poziomu 0,77 USD. Notowania utrzymują się pod tą strefą do dnia dzisiejszego.

fpmarkets

Obecnie cena waha się w okolicach poziomu 0,76 USD, a układ dołków i szczytów wskazuje na krótkoterminowy trend spadkowy. Najbliższe kluczowe wsparcie horyzontalne wypada w okolicach 0,74 USD i zbiega się obecnie ze 100-dniową średnią kroczącą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here