Naga MarketsWłoska agencja “AGI” donosi, że podczas wczorajszego spotkania, Pep Guardiola i Fabio Paratici (dyrektor sportowy Juventusu) uzgodnili warunki kontraktu. Guardiola miałby podpisać kontrakt trenerski z Juventusem 4 czerwca br. Spekulacje w tej kwestii umacniają notowania klubu na giełdzie w Mediolanie. Akcje zyskują dziś ponad 3%.

Obecnie Guardiola jest trenerem Manchesteru City, jednakże od pewnego czasu krążą pogłoski o tym, że Juventus Turyn chciałby go sprowadzić do siebie. Agencja “AGI” informuje, że Guardiola zawarł wstępną umowę z klubem na czteroletni kontrakt za wynagrodzeniem wysokości 24 mln euro rocznie.

Na razie informacji tych nie potwierdza ani rzecznika Juventusu, ani City Football Group, z którym obecnie jest związany hiszpański trener. Guardiola miałby zastąpić Massimiliano Allegri’ego, który odchodzi po nieudanej próbie wygrania turnieju Ligi Mistrzów UEFA.

Akcje Juventusu odrabiają straty po odpadnięciu z Ligi Mistrzów

Kiedy Juventus odpadł z Ligi Mistrzów, 17 kwietnia br. akcje drużyny na giełdzie spadały w skrajnym momencie o ponad 24%. Oznacza to, że wycena Juventusu zmalała o około 400 milionów euro (453 miliony dolarów). Notowania osuwały się także w kolejnych dnia, by 25 kwietnia nakreślić dołek na poziomie 1.1700.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, od czasu wyznaczenia dołka kurs odrabia straty. Spekulacje o “zwerbowaniu” Guardioli są w tym pomocne i sprawiły, że dziś notowania testują opór na zniesieniu 61,8% Fibonacciego całego ostatniego impulsu spadkowego.

Notowania Juventus Footbal Club - wykres dzienny - 23 maja 2019
Notowania Juventus Footbal Club – wykres dzienny – 23 maja 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here