Naga Markets

GTC zdecydował o włączeniu nowych obszarów inwestycji w realizowaną strategięWarszawa, 10.08.2022 (ISBnews) – Globe Trade Centre (GTC) zdecydował o zmianie orientacji strategii w kierunku realizacji inwestycji w wybrane, nowe sektory rynku, których profil może odbiegać od podstawowego zakresu działalności, podała spółka. Wśród nowych obszarów są m.in. parki innowacji i technologii oraz obiekty energii odnawialnej.

“Zarząd zakłada, że nowe inwestycje:• pomogą spółce GTC zdywersyfikować swój portfel w nowych, szybko rozwijających się sektorach i mogą polegać na bezpośrednich inwestycjach w nieruchomości lub poprzez udział w powiązanych z nimi platformach inwestycyjnych;

• przyniosą zakładaną stopę zwrotu z inwestycji na poziomie takim samym lub wyższym, niż stopa zwrotu osiągana na aktywach obecnie posiadanych w portfelu;

• będą obejmować sektory zapewniające bardziej zrównoważony wzrost w porównaniu z tradycyjnymi sektorami nieruchomości;

• będą realizowane w segmentach rynku, które powinny być bardziej odporne na bieżące zawirowania rynkowe” – czytamy w komunikacie.

W ramach nowej strategii, GTC będzie otwarte na zakładanie platform, które umożliwią zewnętrznym inwestorom na uczestnictwo w nich, oraz umożliwią GTC skorzystanie z wyższego poziomu lewarowania i stóp zwrotu niż ich poziomy notowane w jej obecnym modelu biznesowym. Realizacja powyższej strategii ma pozwolić GTC na wzrost skali jej działalności a inwestorom zewnętrznym na skorzystanie z doświadczenia i siły platformy inwestycyjnej GTC.

“Potencjalne, nowe sektory zidentyfikowane przez zarząd spółki jako cele inwestycyjne w ramach nowej strategii obejmują:

XTB

1. inwestycje w parki innowacji i technologii;

2. inwestycje w obiekty energii odnawialnej; oraz

3. inwestycje w budowę aktywów mieszkaniowych na wynajem (PRS)” – czytamy dalej.

Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here