Naga Markets

GTC zainwestuje 115 mln euro w projekt parku innowacji w Kildare w IrlandiiWarszawa, 10.08.2022 (ISBnews) – Globe Trade Centre (GTC) podpisał umowę dotyczącą inwestycji o wartości 115 mln euro we wspólny z międzynarodowymi inwestorami projekt parku innowacji w Kildare w Irlandii, podała spółka, Jest to pierwsza transakcja w ramach nowej orientacji strategii.

“Transakcja obejmuje inwestycję o wartości około 115 mln euro w poniższy projekt. W projekt zaangażowani są inni międzynarodowi inwestorzy branżowi działający w ramach partnerstwa luksemburskiego, któremu doradza Icona Capital – podmiot należący do tej samej grupy, co akcjonariusz mniejszościowy GTC” – czytamy w komunikacie.Transakcja obejmuje Kildare Innovation Campus, znajdujący się na zachód od Dublina. Kildare Innovation Campus zajmuje powierzchnię ponad 72,4 ha (z czego 34 ha pozostają niezagospodarowane). Campus składa się z dziewięciu budynków (o powierzchni około 101 685 m2): sześć z nich to budynki na wynajem, z których posiada określone przeznaczenie, takie jak przemysł, magazyn, produkcja oraz przestrzeń biurowa/laboratoryjna. Ponadto obiekt posiada trzy budynki usługowe, na które składają się hala sportowa, oranżeria, stołówka campusu, oraz stacja zasilania. Obecnie campus generuje przychód roczny z najmu w wysokości około 6,26 mln euro rocznie. Istnieją plany przekształcenia campusu w campus nauk przyrodniczych i technologii, o łącznej powierzchni około 135 000 m2.

“Zgodnie z dokumentacją transakcji, GTC obejmie 25% udziałów w przedsięwzięciu poprzez inwestycję w papiery dłużne wyemitowane przez luksemburską spółkę celową. Inwestycja GTC jest chroniona poprzez zwyczajowe mechanizmy ochrony inwestorów” – czytamy dalej.

Początkowa inwestycja GTC zostanie sfinansowana z kapitału własnego. Spółka nie przewiduje obecnie wykorzystania finansowania zewnętrznego, jedna nie wyklucza możliwości jego pozyskania w przyszłości w celu maksymalizacji stopy zwrotu z kapitału.

GTC podał dziś, że zdecydował o zmianie orientacji strategii w kierunku realizacji inwestycji w wybrane, nowe sektory rynku, których profil może odbiegać od podstawowego zakresu działalności. Wśród nowych obszarów są m.in. parki innowacji i technologii oraz obiekty energii odnawialnej.

Grupa GTC jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here