Naga MarketsGlobe Trade Centre (GTC) odnotowało 20,06 mln euro skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2019 r. wobec 22,96 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk brutto na działalności operacyjnej wyniósł 32,66 mln euro wobec 28,75 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody z działalności operacyjnej sięgnęły 43,35 mln euro w III kw. 2019 r. wobec 38,16 mln euro rok wcześniej.

“Zysk netto z tytułu aktualizacji wyceny wartości aktywów, utraty wartości aktywów za okres 9 miesięcy zakończony 30 września 2019 r. wyniósł 93 601 zł w porównaniu do 134 016 zł za okres 9 miesięcy zakończony 30 września 2018 r. i wynikał z rozpoznania zysku z aktualizacji wartości biurowca Neptun Office Center w wyniku podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży, budynku Spiral, Duna Tower i GTC Metro, Belgrade Business Center, Galeria Jurajska i Pixel w wyniku poprawy stawek czynszu i długości umów najmu, projektów w budowie: Green Heart N3, Advance Business Center II, jak również Matrix A w wyniku postępu w najmie i budowie. Zysk ten został częściowo skompensowany spadkiem wartości Galerii Północnej na skutek opóźnień procesu stabilizacji stawek czynszowych” – czytamy w raporcie.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 62,91 mln euro skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 69,03 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach z działalności operacyjnej w wysokości 124,63 mln euro w porównaniu z 115,3 mln euro rok wcześniej.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki w ostatnim czasie powoli spadają. Na wykresie tygodniowym widać jednak pozytywną sekwencję ekstremów w ramach kanału wzrostowego. Z tego powodu spadki mogą więc okazać się tylko korektą.

gtc

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here