Naga Markets

GTC pozyskało 123 mln euro z emisji akcji serii OWarszawa, 17.12.2021 (ISBnews) – Globe Trade Centre (GTC) pozyskało 123 mln euro w drodze emisji nowych akcji serii O, podała spółka. Środki te zostaną przeznaczone na wzmocnienie struktury kapitałowej grupy i finansowanie dalszego wzrostu.

“Transakcja odbyła się w formule przyspieszonego budowania księgi popytu, które rozpoczęło się we wtorek, 14 grudnia a zakończyło w czwartek, 16 grudnia. W ciągu tych dwóch dni, liczni polscy i zagraniczni inwestorzy zadeklarowali swój popyt na akcje, znacznie przekraczając podstawową emisję obejmującą 55 mln nowych akcji. Na skutek wysokiego popytu, spółka podjęła decyzję o powiększeniu oferty o ponad 60% i ostatecznie sprzedała 88,7 mln akcji po cenie 6,4 zł za akcję, pozyskując około 123 mln euro, które zostaną przeznaczone na wzmocnienie struktury kapitałowej grupy i finansowanie dalszego wzrostu” – czytamy w komunikacie.“Wpływy z tego bardzo udanego podniesienia kapitału, wraz ze środkami ze sprzedaży portfela w Serbii, pozwolą nam na wzmocnienie naszej struktury kapitałowej, obniżenie wskaźnika LTV ale również sfinansowanie przyszłego wzrostu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego procesu. Chciałbym pogratulować całemu zespołowi pracującemu nad transakcją i podziękować im za włożony wysiłek” – powiedział dyrektor finansowy Ariel Ferstman, cytowany w komunikacie.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, oferującą powierzchnie biurowe i handlowe. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r. W 2020 r. miała ok. 160 mln euro przychodów z najmu i usług.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp akcje rekomendacje | gpw celon pharma | najwyższy kurs franka | biomed lublin kurs | kurs pln | pgnig notowania | kurs akcji benefit |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here