Naga MarketsSierpniowy handel na GPW przebiegał w dość kiepskich nastrojach, a ostatnie 2 tygodnie to seria nieustannych spadków na polskim parkiecie. Jest jednak jedna spółka, która dość mocno wyróżniała się na tle szerokiego rynku, a swoje zachowanie zawdzięcza bardzo dobrym wynikom finansowym.

Mowa o firmie Globe Trade Center (GTC), która otrząsnęła się po kryzysie, co pokazuje zarówno zysk za poprzedni kwartał, jak i planowana ekspansja portfela nieruchomości. Spółka w drugim kwartale zaliczyła ogromny wzrost zysku, który wyniósł 83.34 mln zł. Ta kwota robi szczególne wrażenie, gdyż rok wcześniej w tym samym okresie osiągnęła ona stratę na poziomie 7.94 mln zł. Poprawa rezultatów to przede wszystkim zasługa nowej i realizowanej z sukcesem strategii wzrostu, która pozwala firmie na nowo obduować swoją pozycję na polskim rynku.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Wraz z pojawieniem się zysku poprawia się także sytuacja akcji GTC. Jak możemy zauważyć na poniższym wykresie, kupującym udało się wybić z długoterminowego kanału spadkowego, a obecny układ wskazuje na szansę na kontynuację wzrostów. Złamana została sekwencja spadkowa z niższymi dołkami (LL) oraz niższymi szczytami (LH), a po wybiciu górą z kanału wyrysowuje się nowa sekwencja z tym, że wzrostowa.

GTC
GTC

Wyższe szczyty oraz wyższe dołki (HL) stwarzają szansę na uformowanie się trendu wzrostowego, jednakże konieczne będzie do tego pokonanie strefy 7.30-7.50, która służy za dość solidny opór. Gdyby kupującym udało się ruszyć na północ, to kolejnym celem będą poziomy 8.30 oraz 9.20. Największa strefa podaży wypada w okolicy 10zł za akcję, czyli blisko 50% od obecnych poziomów. Gdyby scenariusz wzrostowy został zanegowany (obecny opór został utrzymany), to pierwszego wsparcia należałoby szukać przy poziomie 5.20, a kluczowa strefa wsparcia to dopiero okolice 4.30 zł za akcję.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here