Naga MarketsGrzegorz Moskwa: Analiza techniczna absolutnie działa, twierdzi ekspert Ichimoku
Grzegorz Moskwa

Wielu spekulantów rynków finansowych obecnie zastanawia się, czy analiza techniczna (AT) ma jakikolwiek sens. Stawiając swoje pierwsze kroki w tradingu, to właśnie na tej formie analizy opierali bowiem swój trading. Po latach doświadczeń stwierdzają, że nie przynosi ich zdaniem najlepszych rezultatów. Czy niechęć do badania schematów na wykresach, wynika z błędnych założeń samej AT, czy może braku jej pełnego zrozumienia przez inwestorów? Na pytania te odpowiada ekspert bazującej na analizie technicznej japońskiej metodologii Ichimoku, niezależny inwestor i autor Grzegorz Moskwa.

Posłuchaj Grzegorza Moskwy podczas piątkowego XTB Trading Masterclass!

BEZPŁATNA REJESTRACJA

  • Strategia Ichimoku korzysta ze zmodyfikowanego wykresu świecowego wzbogaconego o pięć podstawowych linii Ichimoku (średnie ruchome)
  • Podstawowym elementem analizy wykresu w Ichimoku jest tzw. chmura (z japońskiego kumo) czyli obszar pomiędzy dwoma głównymi średnimi (Senkou Span A i B)
  • Zdaniem Grzegorza Moskwy rozgrywanie trendów w oparciu o Ichimoku jest jednym z najlepszych rozwiązań tradingowych

Grzegorz Moskwa o Ichimoku Kinko Hyo i skuteczności analizy technicznej

Ichimoku Kinko Hyo to strategia inwestycyjna stworzona przez japońskiego dziennikarza Goichi Hosodę, który swoje artykuły podpisywał pseudonimem Ichimoku Sanjin. Ichimoku jest strategią inwestycyjną podążającą za trendem (trend following), pozwala z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy cena znajduje się w trendzie (a nie w korekcie), ustalić dokładny punkt wejścia w rynek i zastosować odmienne techniki wyjścia z pozycji zyskownych oraz stratnych.

Na polskim podwórku za jeden z większych autorytetów w zakresie Ichimoku uważany jest Grzegorz Moskwa, niezależny inwestor z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Prelegent tegorocznej edycji XTB Trading Masterclass podczas rozmowy z Krzysztofem Kamińskim w Comparic24.tv twierdził, że analiza techniczna jest nadal skuteczną metodą inwestycyjną, inwestorzy mogą jej jednak w pełni nie rozumieć.

Analiza techniczna absolutnie działa, trzeba tylko zrozumieć na czym ona polega oraz skąd się wzięła (…) Warto rysować pewne rzeczy na wykresie, na kartce i o nich pamiętać – komentował Grzegorz Moskwa podczas rozmowy.

Oczywiście nie jest to święty Graal, który zawsze działa, a takie są zarzuty stawiane przez osoby analizie technicznej, że ta nie działa. AT powinna im w każdej chwili, zawsze, na wszystkie pytania odpowiedzieć. Nie jest tak. Analiza techniczna pomaga nam w znalezieniu trendu i wykorzystaniu go optymalnie, a Ichimoku to już jest sztuka sama w sobie – dodawał.

Autor poleca również: Grzegorz Moskwa udowadnia, że AT jednak działa

Moskwa jest jednym z prelegentów podczas XTB Trading Masterclass

Zbliża się V edycja największej konferencji online dla inwestorów XTB Trading Masterclass. Już 23 października będziesz mieć okazję obejrzeć wystąpienia 11 wybitnych inwestorów i traderów. Każdy z nich podzieli się swoją osobistą strategią inwestycyjną oraz podejściem do inwestowania. Wśród nich znalazł się również Grzegorz Moskwa.

Podczas swojego wystąpienia zatytułowanego: „Analiza techniczna, nauka czy sztuka” postara się określić i zdefiniować podejście do rynków za pomocą teorii gier oraz odpowiedzieć na pytanie czy analiza techniczna nadal daje przewagę na współczesnych rynkach.

Niezależny i doświadczony trader, handlujący na co dzień w oparciu o technikę Ichimoku Kinko Hyo. Rynkami zajmuje się od 2006 roku. W 2007 r. poznał Ichimoku i od tego czasu była to podstawa jego tradingu. W 2012 opublikował e-booka FxIchimoku, który omawia strategię opartą o indykator Ichimoku. Z kolei w 2015 r. wydał kurs „Advanced Ichimoku”, gdzie przedstawił cały system Ichimoku. Od połowy 2015 roku współpracuje z portalem poświęconym ekonomii i inwestowaniu.

Wydarzenie odbędzie się 23 października i będzie transmitowane na żywo.

BEZPŁATNA REJESTRACJA

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here