Naga MarketsGrupa Żywiec pozyskuje z piwa biogaz, który zapewnia jej do 13% energii cieplnejGrupa Żywiec w Arcyksiążęcym Browarze pozyskuje biogaz z niesprzedanego w okresie pandemii lub przeterminowanego piwa. W efekcie nawet 13% wytworzonej energii cieplnej pochodzi ze spalania biogazu, a ciepło wykorzystywane jest w procesie warzenia piwa i ogrzewania wszystkich budynków zakładowych, podała spółka.

Przy wykorzystaniu czyszczalni, zlokalizowanej w żywieckim browarze piwo, które poddane jest procesowi utylizacji zamieniane jest na biogaz wykorzystywany w kotłowni zakładowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Kotłownia zasilana jest gazem ziemnym, drugim paliwem jest biogaz, który produkowany jest w oczyszczalni ścieków. Nawet 13% wytworzonej energii cieplnej pochodzi ze spalania biogazu, a ciepło wykorzystywane jest w procesie warzenia piwa i ogrzewania wszystkich budynków zakładowych” – powiedział dyrektor Arcyksiążęcego Browaru Paweł Bernatek, cytowany w komunikacie.

Pandemia spowodowała bardzo długie przerwy w działalności lokali gastronomicznych, a to oznaczało w praktyce zaniechanie obsługi klientów. Grupa Żywiec, na własny koszt, odebrała ok. 35 tys. kegów z piwem i musiała je poddać zniszczeniu, podkreślono w materiale.

Grupa Żywiec podkreśla też, że od 2008 r. obniżyła emisję CO2 przy produkcji piwa o 60%, a zużycie wody – o 12%. Obecnie niemal 100% zapotrzebowania na energię elektryczną pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2020 roku grupa sprzedała 12,2 mln hektolitrów piwa. Dysponuje browarami w Żywcu, Warce, Leżajsku, Elblągu i Namysłowie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowanie | cd notowania | kurs dolara amerykańskiego | famur kurs | bitcoin spekulacje | dax giełda | dolar online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here