Naga Markets

Grupa WP ma umowę nabycia ok. 44,5% udziałów e-sklepu Selsey za łącznie 32,9 mln złWarszawa, 17.10.2022 (ISBnews) – Wirtualna Polska Media (WPM) – spółka zależna Wirtualna Polska Holding – zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia ok. 44,5% udziałów w spółce Selsey – właścicielu e-sklepu oferującego m.in. meble i artykuły wyposażenia wnętrze, podała WP. Łączna wartość transakcji opiewa na 32,9 mln zł.

W ramach transakcji WPM:

1) zawarła przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów, w której zobowiązała się do nabycia 51 udziałów Selsey stanowiących 12,8% w kapitale zakładowym Selsey w zamian za zapłatę ceny w wysokości 6 mln zł;

2) zobowiązała się do zawarcia umowy objęcia 229 udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Selsey (na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników Selsey, jaka ma zostać podjęta w wykonaniu zobowiązań zawartych w umowie) za wkład pieniężny w kwocie 14,9 mln zł oraz wkład niepieniężny w postaci aportu należących do WPM 100% udziałów w spółce Homebook sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu o wartości 12 mln zł;

3) zobowiązała się do zawarcia umowę wspólników pomiędzy WPM, panem Mirosławem Mikołajczakiem oraz Selsey regulującą porządek korporacyjny oraz wzajemne relacje, obowiązki i uprawnienia udziałowców Selsey” – czytamy w komunikacie.

Warunki zawieszające transakcje to uzyskanie listów zwalniających od konsorcjum banków finansujących WP dotyczących bezwarunkowego i nieodwołalnego zwolnienia wszelkich zabezpieczeń umowy kredytów ustanowionych przez lub w odniesieniu do Homebook oraz zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację poprzez utworzenie wspólnego przedsiębiorcy lub współkontrolę nad Selsey przez WPM i MM.

Transakcja została sfinansowana w części gotówkowej ze środków własnych WPM, podano także.

Selsey to jeden z największych sklepów e-commerce w swojej kategorii w Polsce. Oferuje meble, wyposażenie wnętrz, dekoracje i akcesoria ogrodowe. Spółka od prawie 10 lat działa w Polsce, swoje produkty sprzedaje również w wielu krajach europejskich, m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. W roku finansowym 2021/2022 zakończonym w czerwcu 2022 r. spółka miała około 118 mln zł przychodów i negatywny wynik EBITDA, wskazano w komunikacie.

XTB

W wyniku realizacji transakcji wyniki finansowe Homebook nie będą ujmowane w sprawozdaniach finansowych emitenta zgodnie z dotychczas stosowaną pełną metodą konsolidacji. Jednak w związku z tym, iż w okresie 12 miesięcy zakończonych 30 czerwca 2022 r. przychody spółki Homebook stanowiły ok. 1,4% skonsolidowanych przychów emitenta, transakcja nie będzie miała materialnego wpływu na wyniki finansowe WPH” – napisano także.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej – Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii – np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej – np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym – np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMedicalgorithmics liczy na produkty dla całego działu kardiologii do 2025 dzięki Biofund
Następny artykułKurs Bitcoina odbijał się po każdym niedźwiedzim cyklu, wynika z danych historycznych
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here