Naga MarketsGrupa WP kupuje farmę fotowoltaiczną o mocy 3MW za 12,4 mln złWirtualna Polska Media (WPM) – spółka zależna od Wirtualna Polska Holding – podpisała z dwiema osobami fizycznymi umowy dotyczącą kupna udziałów w spółce celowej będącej właścicielem farmy fotowoltaicznej położonej na Dolnym Śląsku o łącznej mocy 3 MW zajmującej ponad 5 ha powierzchni, podała spółka.

“Na podstawie umowy WPM nabędzie 200 udziałów w kapitale zakładowym SPV stanowiących łącznie 100% głosów na zgromadzeniu wspólników SPV. Dodatkowo WPM zobowiązała się do wstąpienia w prawa wierzyciela z tytułu umów pożyczek udzielonych SPV przez dotychczasowego udziałowca oraz spłaty na jego rzecz kwot należnych z tytułu ww. umów. Łączna wartość transakcji obejmująca zapłatę ceny sprzedaży oraz spłatę kwot wierzytelności z ww. umów pożyczek wyniesie ok 12,4 mln zł. Przejście praw udziałów nastąpiło z chwilą zapłaty ceny sprzedaży” – czytamy w komunikacie.Inwestycja w energię odnawialną to istotna część projektu “WP Naturalnie”. W kwietniu Wirtualna Polska uruchomiła testową farmę fotowoltaiczną na dachu serwerowni. Od początku 2021 roku całość energii kupowanej przez spółkę ma gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych, podano w osobnym komunikacie.

“Nasza produkcja energii elektrycznej z węgla niszczy środowisko w stopniu niespotykanym w innych europejskich krajach. Zachęcamy wszystkich do inwestowania w zieloną energię w Polsce, bo te inwestycje przynoszą u nas znacznie większe efekty dla planety niż w innych europejskich krajach” – podsumował prezes Grupy WP Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej – Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii – np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej – np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym – np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | wp kurs | bml akcje | notowania famur | kurs eurocash | forex kursy walut | usd online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here