Naga MarketsGrupa VRG [VRG], Mabion [MAB] – Gorące spółki dniaOdzieżowa spółka VRG poinformował wczoraj, że chce jeszcze przed końcem 2021 roku rozpocząć sprzedaż poprzez kanał e-commerce dla klientów rosyjskich. Sprzedaż w Rosji miałaby się odbywać za pośrednictwem partnera – platformy online. “VRG stawia na równomierny rozwój wszystkich kanałów sprzedaży, zgodnie ze strategią omnichannel. Na ten rok celem grupy jest udział e-commerce w sprzedaży powyżej 20%. W ciągu kolejnych kwartałów w niektórych markach np. Wólczance, możliwe jest zwiększenie tego poziomu nawet 30%” – podano w komunikacie.

“W spółce dopasowujemy się do szybkich zmian na rynku, wymuszających rozwój kanałów online. Jednak szacunek dla klientów oznacza dla nas m.in. zachowanie zdrowych proporcji pomiędzy kanałami internetowymi i tymi określanymi jako klasyczne. Taka równowaga działa na naszą korzyść.Korekta pod maksimami

Jesteśmy obecni w dużych platformach e-commerce np. Modivo czy Zalando. Z ofertą Deni Cler weszliśmy też na Peak & Cloppenburg” – powiedział wiceprezes firmy. Na wykresie kurs dotarł pod maksima trendu. Możliwe, że zanim dojdzie do próby wybicia, pojawi się krótkotrwała korekta np. do linii trendu.

vrg


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kolejne odbicie?

Sporo dzieje się od czasu podania pierwszych informacji o współpracy z Novavax na akcjach Mabionu. Tak było ostatnio, kiedy w dwie sesje kurs wzrósł o 75%, po czym w kilka dni oddał niemal całość wypracowywanych zysków. Na wykresie widać pewien schemat, że każdy kolejny gwałtowny spadek kończy się na nieco wyższym poziomie, stąd być może obecnie pojawia się szansa na kolejne odbicie.

mabion

Wczoraj Mabion przekazał, że Federalna Agencja ds. Leków i Produktów Leczniczych w Belgii wydała pozwolenie na prowadzenie badania klinicznego leku MabionCD20 u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów na terenie Belgii. Podobne zgodny spółka ma już z Polski, Gruzji i Ukrainy. Ostatnio jednak to współpraca z Novavax wpływa na notowania. W grudniu ma się rozpocząć proces wytwarzania w skali komercyjnej antygenu szczepionki na Covid-19. Kolejne informacje w tej sprawie mogą ponownie silnie poruszyć notowaniami.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here