Naga MarketsWyniki Grupy Tauron po trzecim kwartale br. wskazują na spadek zysków netto w ujęciu rocznym o 82,8 mln zł, do poziomu 188,8 mln zł. Jest on natomiast zgodny z przyjętymi wcześniej szacunkami.

Poniżej także pozostałe dane dotyczące zysków i przychodów w ujęciu rocznym:

  • Zysk operacyjny: 342,5 mln zł wobec 382,5 mln zł
  • Zysk EBITDA: 783,2 wobec 797,4 mln zł
  • Przychody: 4 mld 116 mln zł wobec 4 mld 151 mln zł (-1%)
źródło: Komunikat prasowy z tauron.pl

Komentarz prezesa zarządu TAURON Polska Energia, Filipa Grzegorczyka:

“Pierwsze trzy kwartały 2017 r. były dla Grupy TAURON okresem znaczącej poprawy podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych. Odnotowaliśmy wyraźny wzrost produkcji i sprzedaży węgla, energii elektrycznej oraz ciepła, co znalazło odzwierciedlenie w poprawie wyników finansowych Grupy. Znaczący wzrost EBITDA i zysku netto wskazują, że konsekwentna realizacja strategii, optymalizacja procesów w ramach Grupy oraz kosztów działalności – przy jednoczesnym wykorzystaniu bardzo dobrej koniunktury gospodarczej i rosnącego zapotrzebowania na energię – przynoszą założone przez nas rezultaty”.

Dodatkowo na kanale YouTube Grupy Tauron znalazło się oświadczenie prezesa dotyczące opublikowanych wyników:

Całe sprawozdanie finansowe dostępne jest pod linkiem >>

Grupa Tauron traci po publikacji wyników

Notowania spółki Tauron Polska Energia na GPW osuwają się od końca sierpnia, kiedy to ustanowiony został szczyt na poziomie 4.12 zł. Trend zmienił się tu na spadkowy o czym świadczy obecność coraz niższych dołków i szczytów na wykresie dziennym. Dobrze respektowana w tym trendzie jest także 20-dniowa SMA, która zapewnia dynamiczny opór.

Podczas wczorajszej sesji spadki z poziomu 3.40 trwały aż do zamknięcie na 3.25. Dziś natomiast wyznaczone zostały kolejne minima i testowany jest obszar wsparcia w pobliżu poziomu 3.23. Jego przełamanie otwierałoby drogę do 3.11.

Alternatywnie, w przypadku odbicia najbliższy opór zapewnia obszar w okolicy 3.40 oraz 20-dniowa SMA. Kolejny poziom obrony znajduje się w pobliżu 3.55.

Odwiedź i subskrybuj profil Comparic na TradingView >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here