Naga Markets

Grupa Recykl ma umowę na 12,9 mln zł dofinansowania projektu z NFOŚiGWWarszawa, 19.10.2022 (ISBnews) – Grupa Recykl zawarła umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska (NFOŚiGW) na dofinansowanie projektu “Rozbudowa linii przetwórstwa opon poprzez zakup linii granulacji i doczyszczania granulatu gumowego w zakładzie produkcyjnym Recykl Organizacja Odzysku w Chełmie”, podała spółka. Wartość dofinansowania wynosi 12,9 mln zł, a całkowity koszt netto projektu to 14,4 mln zł.

“Postawienie nowej linii do granulacji i doczyszczania granulatu gumowego zwiększy potencjał i możliwości produkcyjne zakładu w Chełmie i pozwoli na osiągnięcie przez Grupę założonych celów produkcyjnych i sprzedażowych podanych w strategii Grupy Recykl w etapach pośrednich, tj. począwszy od 2024 roku zwiększenie wolumenów przerobu opon – do 120 tys. ton rocznie oraz zwiększenia wolumenów sprzedaży wysokomarżowych produktów Grupy – do 56 tys. ton rocznie dla SBR oraz 20 tys. ton rocznie dla czystego drutu stalowego” – czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt netto realizacji projektu wynosi 14,4 mln zł. Koszt projektu zostanie pokryty ze środków pochodzących z oprocentowanej pożyczki udzielonej przez NFOŚiGW w kwocie 8,6 mln zł, bezzwrotnej dotacji w kwocie 4,3 mln zł, która zostanie udzielona przez NFOŚiGW na podstawie odrębnej umowy. Spółka zależna zaangażuje w projekt środki własne w kwocie 1,4 mln zł. Pożyczka udzielona jest do dnia 30 września 2031 r., podano także.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułK2 Create zadba o marki klientów w metawersum
Następny artykułAkcjonariusze Ambry zdecydowali o wypłacie 1 zł dywidendy na akcję
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here