Naga MarketsPunkPirates S.A., spółka notowana na rynku GPW specjalizująca się w segmencie gier VR,
poinformowała o rozszerzeniu swojej działalności o produkcję i wydawanie gier na platformę Nintendo Switch. Nowa, dodatkowa działalność prowadzona będzie przez Raion Games sp. z o.o., która jest spółką zależną PunkPirates. Do spółki wejdą nowi wspólnicy stanowiący zespół producencki dwóch nowych gier – DATENSHI oraz Lonely Island. Tytuły zostaną ukończone i wydane przez Raion Games.

PunkPirates S.A. poinformowała o rozszerzeniu swojej działalności o produkcję i wydawanie gier na platformę Nintendo Switch

Gra DATENSHI to dwuwymiarowa, platformowa gra akcji z elementami RPG, w której gracz wciela się w japońskiego shinobi o imieniu Shoku, który rzuca się w pogoń za porwanym przyjacielem. Shoku musi sprostać różnorakim pułapkom i przeciwstawić się najemnikom, których zadaniem jest go zatrzymać. Premiera gry przewidywana jest na II kwartał 2021 roku.

Gra Lonely Island to dwuwymiarowa, gra typu survival z elementami fabularnymi. Gracz wciela się w postać Matta, który wraz ze swoją ukochaną wraca samolotem z wakacji w Europie. W trakcie powrotu złe warunki atmosferyczne i błąd pilota powodują rozbicie samolotu na środku oceanu. Po całej katastrofie Matt budzi się na plaży z pozoru bezludnej wyspy, która skrywa mroczną tajemnicę. Premiera gry przewidywana jest na IV kwartał 2021 roku.

Leszek Krajewski, członek Zarządu PunkPirates ds. rozwoju, powiedział: Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszego pipeline’u o gry na platformę Nintendo Switch ze względu na olbrzymi potencjał sprzedażowy tej platformy jak również kompetencje zespołu Raion Games. Spodziewamy się też wielu synergii z dotychczasową działalnością PunkPirates – m.in. poprzez wykorzystanie scenariuszy gier na kilku platformach, niższe koszty produkcji, portowanie gier oraz efektywniejszy marketing.

Raion Games początkowo ma finansować produkcję gier ze środków własnych, w tym uzyskanych ze sprzedaży aktywów finansowych. PunkPirates nie wyklucza możliwości zapewnienia dodatkowych środków na zwiększenie skali działalności Raion Games poprzez jej dokapitalizowanie, a docelowo przekształcenie w spółkę akcyjną i wprowadzenie do obrotu na GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxoBank: Jak skorzystać na wyborach w USA w kontekście obligacji? 3 scenariusze
Następny artykułKurs dolara (USD): Lepsze dane mogą przynieść umocnienie USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here