Naga MarketsGrupa PTWP: Program motywacyjny pozwoli uczestniczyć współpracownikom we wzroście wartości spółkiGrupa PTWP, notowany na NewConnect wydawca serwisów online oraz organizator eventów biznesowych, zamierza przeprowadzić program motywacyjny dla kluczowych pracowników. O jego wdrożeniu zadecydują akcjonariusze na NWZA zaplanowanym na 26 sierpnia 2021 r. Maksymalna wielkość programu to 4% obecnego kapitału zakładowego. Akcje zostaną zaoferowane pod warunkiem wygenerowania co najmniej 5 mln zł skonsolidowanego zysku brutto w 2021 r.

Grupa PTWP zamierza przeprowadzić program motywacyjny dla kluczowych pracowników

Spółka zdecydowała się na wprowadzenie programu motywacyjnego, aby dodatkowo wynagrodzić oraz zmotywować kluczowych i zasłużonych pracowników. Akcje trafią do członków organów spółki, kierowników oraz szerokiej kadry, współpracującą z Grupą nie mniej niż 3 lata.Cena jednej akcji to 11 złotych, które będą zaoferowane po zatwierdzeniu raportu rocznego za 2021 r. Łącznie spółka przeznaczy na realizację programu motywacyjnego do 58 958 walorów. Wielkość emisji to 4% obecnego kapitału zakładowego i 5% po umorzeniu akcji własnych (Spółka posiada 293 474 akcji własnych stanowiących 19,94% kapitału zakładowego). Akcje z programu zostaną wprowadzone do obrotu nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 r.

Warunkiem upoważniającym do zakupu akcji jest wypracowanie co najmniej 5 mln zł zysku brutto (przed opodatkowaniem) na poziomie skonsolidowanym. W pierwszym kwartale 2021 r. skonsolidowany wynik brutto wyniósł 26 tys. zł. W całym 2020 r. Grupa wypracowała 1,5 mln zł zysku brutto.

Władze spółki oczekują, że realizacja programu przyczyni się do szczególnego zaangażowania pracowników w realizację strategii wzrostu Grupy i wypracowanie jak najlepszego wyniku za 2021 rok.

– Wprowadzenie programu pozwoli efektywnie zmotywować kluczowych pracowników naszej firmy oraz docenić ich wkład w rozwój Spółki. Liczę na to, że ta inicjatywa doprowadzi do utrzymania wysokiego poziomu profesjonalnego zarządzania oraz zatrzymania kluczowych pracowników i współpracowników, a w konsekwencji do wzrostu przychodów i zwiększenia wartości firmy. Program zostanie uruchomiony po osiągnięciu w tym roku przez Grupę PTWP skonsolidowanego zysku w wysokości minimum 5 mln zł brutto. Jesteśmy przekonani, że ten cel jest możliwy do zrealizowania z nawiązką, dlatego liczymy, że nasi pracownicy będą mogli bezpośrednio partycypować z korzyści płynących z rozwoju Grupy. Cena emisyjna, którą zaproponowaliśmy ma także podkreślić motywacyjny charakter oferty – mówi Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu i główny akcjonariusz PTWP.

Obecnie we wszystkich spółkach Grupy PTWP pracuje ponad 150 osób.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here