Naga Markets


Profesorzy z Uniwersytetu Oxfordzkiego chcą pozyskać grant z Unii Europejskiej na rozwój pierwszego na świecie „uniwersytetu blockchain”. Woolf Development to inicjatywa pod przewodnictwem Joshuy Broggiego z Wydziału Filozofii na wspomnianej uczelni. Według badaczy, technologia blockchain oraz kontraktów smart może pomóc w demokratyzacji tradycyjnych struktur edukacji wyższej.

Zaproponowany projekt „uniwersytetu blockchain” ma wykorzystać tradycyjne kursy Oxfordu i Cambridge i ich strukturę uczelnianą i zaoferować indywidualne kursy oparte na modułach dostępne zarówno online jak i stacjonarnie. Projekt ma być „niezależny geograficznie” i „bez granic”, chce połączyć społeczność akademicką bez względu na lokalne czy narodowe powiązania.

Według opublikowanego przez Woolf Developments whitepaper, uniwersytet oparty o blockchain pozwoli na wyeliminowanie wielu problemów obecnej edukacji, między innymi wysokie opłaty ponoszone przez studentów, rozbudowaną biurokrację oraz koszty administracyjne.

Wykorzystanie technologii blockchain uniemożliwi studentom falsyfikację wyników akademickich, kontrakty smart pozwolą na automatyzację zapisu obecności na zajęciach, zdobytych punktów oraz publikacje prac akademickich. Projekt został określony jako „Airbnb wyższej edukacji”.

Ambrose – bo tak ma się nazywać pierwszy zdecentralizowany uniwersytet – ma zostać uruchomiony jesienią tego roku. Proponowane opłaty wynoszą 400 USD za pojedynczy kurs i 19 200 USD za rok nauki „przed stypendiami”. Do obsługi systemu zostanie wykorzystany oparty na standardzie ERC20 token WOOLF.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here