Naga MarketspkpW skład Grupy PKP wchodzą PKP S.A., czyli spółka matka, oraz 10 spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym, energetycznym i teleinformatycznym. Działania spółek grupy nadzoruje i koordynuje PKP S.A. – wyznacza im cele i dba o ich realizację.

Grupa PKP wypracowała około 470 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ostatnie 2-3 lata to pasmo poprawy wyników finansowych, lepszego postrzegania kolei i lepszego wykonywania obowiązków przez spółki. W 2018 r. – to są dane nieostateczne – grupa osiągnęła zysk netto bliski 0,5 mld zł. Co ważne, w 2018 r. z tego dobrego wyniku PKP SA zakończyła spłatę strat z lat ubiegłych. Straty z lat ubiegłych w PKP SA zostały zakończone, spłacone. W 2019 r. nie będzie już pozycji ‘pokrycie straty z lat ubiegłych’. To jest, myślę, historyczne wydarzenie” – powiedział Mamiński podczas konferencji prasowej.

PKP Intercity miało w ub.r. 174 mln zł zysku netto.

“Nasz zysk netto za 2018 rok wyniósł 174 mln zł. Tym samym trzeci rok z rzędu zakończyliśmy dodatnim wynikiem finansowym. Utrzymaliśmy też dotychczasową pozytywną ocenę ratingową Agencji Fitch. To bardzo ważny sygnał dla naszych partnerów biznesowych” – powiedział prezes PKP IC Marek Chraniuk.

PKP Cargo wcześniej podało, że miało 184 mln zł zysku netto w 2018 r.

“Wyniki były najwyższe od 2013 roku, czyli wejścia PKP Cargo S.A. na giełdę” – podkreślił prezes Czesław Warsewicz. Wyjaśnił, że na wyniki wpływ miało kilka czynników, z których najistotniejsze to boom inwestycyjny w infrastrukturze, który napędzał przewozy kruszyw oraz wzrost sektora intermodalnego”.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną o niespełna 1% przy bardzo niskich obrotach. Patrząc szerzej, kurs nadal porusza się w układzie bocznym i cały czas zdaje się trwać rajd kursu w kierunku górnego ograniczenia trendu.

pkp
źródło xStation 5

Czytaj także: Mabion [MAB] – możliwy ruch w kierunku 100 zł – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here