Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuZgodnie z raportem opublikowanym przez Grupę PGNiG – skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w czwartym kwartale 2018 roku wyniósł 388 mln zł, czyli spadł o blisko 15 procent w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami podmiotu. Spółka nie reaguje jednak newralgicznie na spadki – zbliżając się do wykonania korekty ostatnich spadków. 


Grupa PGNiG opublikowała raport, w który wykazuje, że spadek zysku netto obejmuje blisko 15 procent w porównaniu do wcześniejszych szacunków zarządu. Spółka poinformowała również w komunikacie m.in, że będzie rekomendować przeznaczenie na dywidendę za 2018 rok do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto, co jest zgodne ze strategią spółki na lata 2017-2022.

W raporcie czytamy również, że Grupa spodziewa się, że do rozstrzygnięcia sporu arbitrażowego z rosyjskim Gazpromem w sprawie obniżenia ceny kontraktowej za gaz dojdzie do końca 2019 roku. Autorem komentarzy był prezes PGNiG Piotr Woźniak. Z kolei wiceprezes, Maciej Pietrzyk dodaje, że CAPEX PGNiG w 2019 roku zaplanowany jest na 6,6 mld zł, przy czym kwota ta nie uwzględnia potencjalnych akwizycji.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

PGNiG ujmuje również rokowania, które zakładają utrzymanie w 2019 roku krajowego wydobycia gazu ziemnego na poziomie przynajmniej z 2018 roku, czyli 3,8 mld sześc.

Sytuacja na spółce

Spółka wyraźnie na notowaniach H1 spada – co widoczne jest już nie tylko po samej sekwencji zachowania niższych dołków oraz szczytów, ale nawet po wyraźnych lukach spadkowych. W tym momencie spółka dociera do poziomu 6,39 zł za akcje, i skazuje na to, że istnieje duży potencjał wykonania korekty ostatnich spadków, gdzie celem byłby poziom 6,51 zł za akcję. Na chwilę obecną nie wydaje się, aby spółka mogła spadać bez wykonania wspomnianej korekty – oczekuje się osiągnięcia poziomów przynajmniej 6,5 zł.

wykres PGNIG H1 15.03.2019
PGNIG H1 15.03.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here