Naga MarketsGrupa PGE negatywnie wyróżniła się w gronie blue chipówWczorajsza sesja, po porannych wzrostach w Azji i rosnących kontraktach na indeksy w USA, rozpoczęła się w dobrych nastrojach. Wraz jednak z upływem czasu indeksy osuwały się, by ostatecznie zakończyć dzień spadkami. WIG20 spadł -0,8%, WIG -0,7%, mWIG40 -0,2%, a sWIG80 – 0,5%.

Grupa PGE odniosła 3,2-procentowy spadek

Akcjom po raz kolejny nie sprzyjały rosnące rentowności obligacji, ale także gorsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy (raport ADP oraz indeks ISM dla usług). W Polsce z kolei miało miejsce posiedzenie RPP, na którym Rada – zgodnie z oczekiwaniami – utrzymała stopy procentowe bez zmian. W gronie blue-chipów pozytywnie wyróżniały się banki (Pekao 1,8%), a negatywnie CD Projekt (-5,4%) oraz PGE (- 3,2%). Na szerokim rynku bardzo silnym wzrostem przy dużych obrotach wyróżniał się Mabion (89%), który zyskiwał po informacji o umowie z Novavax na wytwarzanie szczepionki przeciw COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na innych rynkach europejskich sesja zakończyła się na lekkich plusach: DAX zyskał 0,3%, CAC 0,4%, a FTSE 0,9%. Z kolei w USA miały miejsce spadki (S&P – 1,3%, Nasaq -2,7%). Dzisiaj z rana NIKKEI traci -2,0%, a kontrakty na S&P są na lekkim minusie (-0,3%).

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdq | ropa brent notowania | funt online | kryptowaluty prognozy | notowania jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here