Naga MarketsGrupa Orlen ma dwie umowy na hub wodorowy we Włocławku za 82,8 mln zł nettoWarszawa, 01.09.2021 (ISBnews) – PKN Orlen oraz Anwil – spółka z Grupy PKN Orlen – zawarły umowy z Prochemem związane z realizowanym przez Grupę Orlen zadaniem „Realizacja strategii wdrożenia wodoru jako paliwa transportowego. Zabudowa hubu wodorowego w Anwil Włocławek”, podał Prochem.

„Umowy, zawarte w formule EPC, obejmują:
– Umowę emitenta z Polskim Koncernem Naftowym Orlen na budowę Centrum Dystrybucji Wodoru we Włocławku – część OSBL z wynagrodzeniem w wysokości ok. 33,3 mln zł netto;
– Umowę emitenta z Anwil na zabudowę hubu wodorowego – cześć ISBL z wynagrodzeniem ok. 49,5 mln zł netto” – czytamy w komunikacie.Termin wykonania obu umów określono na maj 2023 roku, podano również.

Anwil jest spółką z grupy kapitałowej PKN Orlen, która opiera swoją działalność biznesową na dwóch filarach – produkcji PCW oraz nawozów azotowych, których – pod względem mocy wytwórczych – jest drugim producentem w kraju i trzynastym w Europie. Obecnie zatrudnia ponad 1 300 osób.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here