Naga Marketsopen-financeOpen Finance i jego spółka zależna Home Broker zdecydowały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej  sprawie, podała spółka. Zwolnienia grupowe w obu spółkach obejmą maksymalnie 440 osób, w tym do 380 w Open Finance i do 60 w Home Broker, wynika z odrębnych komunikatów. 

Zwolnienia optymalizacją kosztów działania

“Zamiarem emitenta jest przeprowadzenie zwolnień grupowych w terminie do 31 maja 2020 r. Zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 380 osób. Powodem planowanych zwolnień grupowych jest konieczność optymalizacji kosztów działania, w tym redukcja poziomu i kosztów zatrudnienia w spółce” – czytamy w komunikacie Open Finance.

Jednocześnie Open Finance poinformował, że analogiczną decyzję podjęła jego spółka zależna – Home Broker. Zwolnienia grupowe obejmą w niej maksymalnie 60 osób. Spółka zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe również w terminie do 31 maja 2020 r.

“Emitent niezwłocznie powiadomi przedstawicieli pracowników o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do przedstawicieli pracowników o przystąpienie do konsultacji. Ponadto emitent powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce” – czytamy także w komunikacie.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here