Naga MarketsGrupa Noobz from Poland odnotowała 0,52 mln zł zysku netto w drugim kwartale 2021Grupa kapitałowa Noobz from Poland odnotowała w drugim kwartale br. przychody netto ze sprzedaży na poziomie 1,36 mln zł, zysk netto wyniósł 0,52 mln zł wobec straty rok wcześniej. W raportowanym okresie spółka realizowała prace nad tworzeniem dwóch gier komputerowych w wersji na PC: Total Tank Generals oraz Signum Temporis, których wydawcą jest 505 Games. Termin wydania gry Signum Temporis zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Total Tank Generals trafi do sprzedaży kilka miesięcy wcześniej.

Grupa kapitałowa Noobz from Poland przedstawia swoje wyniki finansowe

Wyniki finansowe wypracowane przez Grupę kapitałową Noobz from Poland w drugim kwartale br. są dla nas satysfakcjonujące. Okres ten zamykamy z zyskiem netto na poziomie 0,52 mln zł i przychodami netto ze sprzedaży wynoszącymi 1,36 mln zł. Od kwietnia do czerwca nasze działania koncentrowały się na pracy nad spin-offem do pierwszej części Total Tank Simulator  – Total Tank Generals oraz Signum Temporis. Budżety produkcyjne tych gier (bez nakładów marketingowych) to odpowiednio 0,35 mln EUR i 1,6 mln EUR. Naszym celem jest budowanie pozycji lidera w segmencie związanym z produkcją gier strategicznych, które będą docierać do wymagających i zainteresowanych tą tematyką odbiorów na całym świecie – mówi Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz from Poland.Pierwsza strategiczna gra wideo z portfolio studia, Total Tank Simulator, zadebiutowała w maju 2020 r. w wersji na komputery stacjonarne. Gra otrzymała ponad 3 500 recenzji na platformie Steam, z których niemal 80 proc. stanowią opinie pozytywne. Tylko w pierwszym roku od debiutu Total Tank Simulator znalazło ponad 100 000 odbiorców na całym świecie.

Noobz form Poland planuje kontynuację projektu. Pod koniec lipca producent zapowiedział rozpoczęcie prac nad grą Total Tank Simulator 2. Na obecnym etapie twórcy określą główne mechaniki gry, kierunek artystyczny projektu i wstępne studium jego wykonalności. Zakończenie prac koncepcyjnych przewidziane jest w czwartym kwartale br.

Chcąc zwiększyć ekspozycję na rynek gier strategicznych, w czerwcu br., Noobz from Poland nabył 40 proc. akcji Play of Battle S.A., która wyprodukuje grę z gatunku grand strategy osadzoną w czasach współczesnych. Do projektu zaproszone zostały uznane autorytety takie jak prof. Norman Davies, dr George Friedman, gen. Waldemar Skrzypczak, dr Jacek Bartosiak.  – Połączenie sił z założycielami Play of Battle jest spójne z naszymi ambicjami stania się wiodącym studiem tworzącym wysokiej jakości gry strategiczne – mówi Jarosław Kotowski.

W minionym kwartale działania spółki były również skoncentrowane na przygotowaniach do debiutu na rynku NewConnect. W lipcu do obrotu wprowadzonych zostało 1 377 439 akcji spółki, reprezentujących 100 proc. jej kapitału zakładowego.

Spółka podjęła również formalności związane z przekształceniem jej spółki zależnej Rookiez from Warsaw w spółkę akcyjną. Nowa firma będzie specjalizować się w produkcji gier multiplatformowych.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here