Naga MarketsWarren Buffett jest jednym z bardziej medialnych miliarderów branży finansowej
Warren Buffett jest jednym z bardziej medialnych miliarderów branży finansowej

Bycie miliarderem jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Rok temu grupa ludzi z wartością 1 miliarda netto rozrosła się o 6,4%, do poziomu 2473 osób w 2015 roku. To nowy rekord zamożności społeczeństwa, według informacji z opublikowanego dziś rocznika „Billionaire Cenzus” firmy Wealth-X.


Więcej bogatych, większy majątek

Miliarderzy o wartości majątku netto powyżej 1 miliarda dolarów kontrolują 3,9% światowej zamożności gospodarstw domowych w 2015 roku. Lista najbogatszych robi się coraz większa, jednak nadal jeden miliarder przypada na 2,95 mln osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziennikarze z Wealth-X odkryli również, że najzamożniejsi ludzie na ziemi są bogatsi niż kiedykolwiek wcześniej. Łączna wartość netto wszystkich miliarderów wzrosła o 5,3% do 7,7 bilionów dolarów, wynosząc więcej niż PKB Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii.

miliarderzy

Inne ważne dane z raportu Wealth-X

Działalność związana z finansami jest nadal najczęstszą drogą do zbudowania majątku o wartości miliarda dolarów, ale liczba miliarderów w tym przemyśle spadła o 5,5% w ubiegłym roku, a ich majątek zmniejszył się o 6,6%.

Azja jest najszybciej rozwijającym się regionem dla ultra-bogaczy. Liczba miliarderów wzrosła o 15,2% do 645 a ich wartość wzrosła o 19,6% do 1,69 biliona dolarów.

Najczęstszym hobby bądź pasją jest filantropia. Nie tylko Bill Gates i Warren Buffett – 56,3% wszystkich miliarderów deklaruje chęć pomocy innym. Wielu bogaczy prowadzi swoje fundacje pod własnym nazwiskiem. Inne zainteresowania to: podróże, sztuka, polityka i żegluga.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here