Naga MarketsGrupa Lotos zakończy przegląd opcji inwestycyjnych do końca kwietnia br.W Grupie Lotos trwa przegląd opcji inwestycyjnych, który powinien zakończyć się jeszcze w kwietniu 2021 roku, poinformował wiceprezes koncernu ds. inwestycji i innowacji Jarosław Wróbel. W czerwcu br. Grupa Lotos zaprezentuje nowe obszary, w które będzie inwestować w najbliższych latach.

Grupa Lotos zaprezentuje w czerwcu obszary, w które będzie inwestować

“Trwa przegląd opcji inwestycyjnych, który powinniśmy zakończyć jeszcze w kwietniu. W czerwcu zaprezentujemy te obszary, w które chcemy w najbliższych latach inwestować” – powiedział Wróbel podczas debaty  “Polska Chemia – strategiczność, konkurencyjność, przyszłość”, organizowanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC).

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nie jest tajemnicą, że szczególnym obszarem zainteresowania Lotosu jest wodór, również w kontekście produkcji na bazie biometanu. Na pewno będziemy chcieli rozwijać się także w kierunku wykorzystania budowy farm wiatrowych, ale z punktu widzenia wykonawstwa i serwisowania. Swojej szansy upatrujemy również w obszarach LNG czy CNG” – dodał wiceprezes.

Podkreślił, że koncern szykuje się do odejścia w perspektywie 30 lat od przetwórstwa węglowodorów, w kierunku przetwórstwa biosurowców, z masowym wykorzystaniem surowców z recyklingu.

“Kluczowym wyzwaniem będą właściwe regulacje, które nam zoperacjonalizują szczytne cele klimatyczne. Wygrają ci, którym uda się pogodzić to, co jest zielone, z tym, co jest efektywne, bo klienci popierają przestawienie na zieloną gospodarkę, ale pod warunkiem, że nie będą musieli za to więcej płacić” – podsumował Wróbel.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here