Naga MarketsGrupa Lotos rozpoczyna integrację aktywów rafineryjnych w ramach Lotos AsfaltWarszawa, 02.11.2021 (ISBnews) – Grupa Lotos poinformowała o rozpoczęciu od 2 listopada br. integracji aktywów rafineryjnych w ramach Lotos Asfalt – spółka ta docelowo będzie funkcjonować w modelu rafinerii processingowej, zarządzanej przez Grupę Lotos, będącej jedynym wspólnikiem Lotos Asfalt, podała Grupa Lotos.

“W ramach tego modelu Lotos Asfalt nie będzie w imieniu własnym kupować ropy naftowej ani sprzedawać produktów, a jego podstawowa działalność będzie skupiać się na przerobie ropy naftowej i świadczeniu usług produkcji paliw na rzecz Grupy Lotos w oparciu o model rozliczenia koszt + marża. Do właściwości Grupy Lotos należeć będzie zakup ropy naftowej i innych surowców, sprzedaż paliw i innych końcowych produktów, kwestie logistyczne, kwestie administracyjne i korporacyjne, a także działania w zakresie badań i rozwoju” – czytamy w komunikacie.W związku z przyjętymi kierunkowymi działaniami wewnątrzorganizacyjnymi, w celu optymalizacji struktury grupy kapitałowej oraz przygotowania do wdrożenia modelu środków zaradczych 2 listopada 2021 roku nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Lotos Asfalt sp. z o.o. podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Lotos Asfalt poprzez utworzenie nowych udziałów, które w całości objęła Grupa Lotos jako jedyny wspólnik Lotos Asfalt i pokryła je wkładem niepieniężnym w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki składającej się ze składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością rafineryjną w Gdańsku o łącznej wartości szacowanej na dzień 2 listopada 2021 roku w wysokości 4 808,5 mln zł. Tym samym doszło do przeniesienia ZCP przez spółkę na Lotos Asfalt, podano także.

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Lotos Asfalt uchwaliło podwyższenie kapitału zakładowego Lotos Asfalt do kwoty 154 500 000 zł poprzez utworzenie 24 597 nowych udziałów o wartości nominalnej 5 000 zł każdy, poinformowano dalej.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro on line | mercator kurs | kurs ethereum | mrc akcje | bitcoin aktualnosci | kurs funta | euro lew |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here