Naga MarketsGrupa Lotos rekomenduje niewypłacanie dywidendy z kapitału zapasowego w 2021Grupa Lotos zarekomendowała akcjonariuszom pokrycie jednostkowej straty za 2020 rok w wys. 881,33 mln zł z kapitału zapasowego oraz niewypłacanie dywidendy z kapitału zapasowego, podała spółka.

Grupa Lotos rekomenduje niewypłacanie dywidendy

“Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie rekomendacji zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu Grupy Lotos pokrycia wykazanej w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za rok 2020 straty netto na poziomie 881 331 986,81 zł w całości z kapitału zapasowego spółki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jednocześnie zarząd spółki nie będzie rekomendował zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu […] wypłaty dywidendy za 2020 rok z kapitału zapasowego. Wydając rekomendację dotyczącą niewypłacania dywidendy zarząd spółki miał na uwadze:

a) stratę netto wykazaną w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za rok 2020;

b) konieczność realizacji kolejnych istotnych projektów inwestycyjnych, w tym projektów zawartych w strategii spółki;

c) niepewność co do stabilności rynku paliwowego, związaną w szczególności z dynamiką rozwoju pandemii COVID-19 i wynikającą z tego konieczność zabezpieczenia potrzeb płynnościowych spółki” – czytamy dalej.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here