Naga MarketslotosBlisko 100 mln zł trafi łącznie do 6 głównych wykonawców prac remontowych i modernizacyjnych, jakie w 2021 oraz 2022 roku zostaną przeprowadzone na terenie rafinerii w Gdańsku, podała Grupa Lotos. To polskie firmy, a co druga zlokalizowana jest na terenie województwa pomorskiego. Grupa Lotos finalizuje właśnie umowy z wybranymi kontrahentami. Równolegle, pomimo trwającej pandemii, koncern realizuje bez zakłóceń ponad 100 bieżących projektów remontowych na łączną kwotę ok. 50 mln zł.

Grupa Lotos planuje prace modernizacyjne

Grupa Lotos przygotowuje się do dwóch kolejnych tzw. postojów remontowych, które pozwolą zweryfikować oraz odtworzyć stan techniczny i eksploatacyjny obiektów oraz urządzeń i instalacji produkcyjnych rafinerii w Gdańsku. W efekcie przeprowadzonych prac remontowo- modernizacyjnych wzrośnie efektywność zakładu oraz jego elastyczność w doborze przerabianych gatunków ropy, co powinno przynieść Grupie Lotos wymierne korzyści ekonomicznie, poinformowano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki dobrym praktykom związanym z przygotowywaniem tego typu projektów, proces wyboru bardzo wielu wykonawców różnych specjalności Grupa Lotos rozpoczęła z odpowiednim wyprzedzeniem. Tym sposobem, pomimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, proces finalizowania umów odbywa się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, podkreślono.

“Jako spółka z większościowym udziałem skarbu państwa czujemy się współodpowiedzialni za kondycję gospodarki naszego kraju. Finalizowane właśnie umowy to realne wsparcie dla wielu polskich firm w tym trudnym czasie. Poprzez takie działania pokazujemy, że Lotos to solidny partner w biznesie” – powiedział prezes Paweł Jan Majewski, cytowany w komunikacie.

Do 6 głównych wykonawców trafi łącznie blisko 100 mln zł. Co więcej, kwota ta nie uwzględnia dodatkowych tzw. prac pomocniczych, na wykonanie których toczą się właśnie postępowania. Oznacza to wyłonienie kolejnych wykonawców oraz zawarcie kolejnych umów, co przełoży się na dodatkowe środki dla małych i średnich przedsiębiorstw. Koncern prowadzi również proces zakupu części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych na potrzeby remontu. Duża część tych materiałów pochodzić będzie od krajowych dostawców (zarówno producentów, jak i firm handlowych), wynika także z komunikatu.

“Podczas postoju remontowego na terenie zakładu Grupy Lotos pracuje dodatkowo zazwyczaj od 2 do ponad 3 tys. pracowników firm zewnętrznych. To gruntowna odbudowa potencjału produkcyjnego rafinerii – zarówno wymiana części oraz całych obiektów na nowe, wymiana wypełnień aparatów, jak również czyszczenie i mycie wyposażenia instalacji produkcyjnych. Dla realizacji głównych zadań wybrano 6 niezależnych kontrahentów” – czytamy dalej.

Podpisane z Grupą Lotos umowy oznaczają dla firm utrzymanie stabilności operacyjnej, płynności bieżącej oraz długoterminowej. Może mieć to pozytywny wpływ na ich zdolność kredytową w oparciu o już zawarte kontrakty oraz stanowi referencje wobec innych potencjalnych inwestorów. Wszystko to pozwoli im rozpocząć działania przygotowawcze już od połowy bieżącego roku i jednocześnie będzie stanowić mocny argument w pozyskiwaniu nowych zamówień, zaznaczono również.

Równolegle, zgodnie z wcześniej ustalonym planem, do końca bieżącego roku zostanie wykonanych ponad 100 bieżących projektów remontowych na łączną kwotę ok. 50 mln zł. Jak zaznacza spółka, pokazuje to, że pomimo pandemii Grupa Lotos nie ogranicza działań remontowych, a wręcz ułatwia ich realizację i rozliczenie (elektroniczny obieg dokumentów rozliczeniowych, zleceń oraz umów; skrócenie ścieżki opiniowania oraz zobiektywizowane podejście w przypadku uchybień czy też przekroczenia terminu realizacji). Dzięki planowaniu przyszłych działań remontowych i eksploatacyjnych z dużym wyprzedzeniem, koncern umożliwia wykonawcom właściwe przygotowanie oraz odpowiednie zaplanowanie współpracy realizacyjnej, podsumowano.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty informacje | dax online | mercator kurs akcji | wykres bitcoina | kurs jsw | kurs akcji pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here