Naga MarketsSiedziba LotosSesja handlowa w środę na rodzimym rynku nie przynosi szczęścia Grupie Lotos, która traci dziś drugi dzień pod rząd blisko 3 procent. Mimo pozytywnego akcenty na dzisiejszych rynkach światowych, nie było to w stanie wpłynąć – póki co na notowania spółki, choć ta zbliżyła się do istotnego wsparcia cenowego. W tym momencie mówi się o możliwym odbiciu cen akcji na zasadzie korekty ostatnich spadków – spójrzmy zatem na wykres godzinny Grupy Lotos. 


Dzisiejsza sesja handlowa jest dla spółki Lotos sesją jednego kierunku – spadek z poziomów 83 zł za akcję do strefy 80 zł to szybkie zejście jak na tak istotne poziomy. W momencie pisania analizy spółka oscyluje wokół ceny 80,5 zł sugerując możliwość odbicia od wsparcia – zgodnie z pierwotną reakcją na wsparcie cenowe widoczne na załączonym poniżej wykresie.

Zobacz również: WIG20 nadal nad 2300 pkt. PKO w górę, Lotos traci

spadek choć relatywnie silny – może zostać faktycznie wyhamowany w obecnym zakresie cenowym. Jeśli wyhamowanie spadków nastąpi wówczas celem na choć częściowe odrobienie strat – byłby poziom 81,75 zł za akcje, który stanowi w chwili obecnej najbliższy poziom oporu. Mimo obecnego pasma konsolidacyjnego – dalsza presja podażowa może nastąpić, dlatego też powyższy poziom może być kluczowy jako miejsce do upłynnienia zbieranych z obecnych stref pozycji długich.

W momencie jednak – kiedy wsparcie zostanie przełamane – wówczas najbliższe poziomy wyhamowania spadków na spółce to dopiero strefy: 77 zł oraz 75 zł za akcję. Zdaje się, że wcześniej spółka nie będzie w stanie zareagować jakkolwiek pozytywnie – bez testu tych granic cenowych po ówczesnym przełamaniu wsparcia z poziomu 81 – 80 zł. Warto jednak obserwować wykres – ponieważ miejsce na spółce dla dalszych decyzji jest bardzo ważne i ruch może odbyć się naprawdę szybko.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here