Naga MarketsGrupa Lotos ostrożnie patrzy na perspektywy modelowej marży rafineryjnej i nie spodziewa się, by sięgnęła ona powyżej 5 USD na baryłce w tym roku, poinformował szef Biura Relacji Inwestorskich Wojciech Zengteler.

InvestCuffs

“Jeśli chodzi o marżę rafineryjną, sytuacja jest niepewna. Wiele zależy od tego, jak gospodarki będą radzić sobie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa” – powiedział Zengteler podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że grupa dosyć ostrożnie patrzy na sytuację w segmencie downstream.

“Dzisiejsza modelowa marża rafineryjna na poziomie 3,4 USD/bbl prawdopodobnie wskazuje, gdzie dziś jesteśmy, i będziemy bardziej niż zadowoleni, jeśli sięgnie 5 USD na którymś etapie 2021 r.” – podsumował.

Grupa Lotos podała dziś, że jej modelowa marża rafineryjna wyniosła 3,39 USD na baryłce w marcu br., w porównaniu do 2,8 USD w poprzednim miesiącu i wobec 11,9 USD rok wcześniej.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here