Naga Markets

Grupa Loando zmienia właściciela. Szwedzki ClarGroup stawia za cel dalszy dynamiczny rozwójZ końcem grudnia 2021 roku Grupa Loando, lider pośrednictwa finansowego online, został zakupiony przez szwedzką firmę ClarGroup. Nowy, strategiczny inwestor zapewni polskiej Spółce dalszy dynamiczny rozwój zarówno na rodzimym rynku, jak i za granicą. Dotychczasowi właściciele Loando – Tymon Zastrzeżyński i Maciej Suwik nadal zarządzać będą Spółką i wspierać ClarGroup w rozwoju projektu.

Grupa Loando będzie wspierana przez ClarGroup

Szwedzka ClarGroup, działając poprzez lokalną spółkę Akredo, nabyła 100% udziałów w spółkach Grupy Loando i należących do nich projektach m.in. aff44.com, pozyczkaportal.pl, loando.pl, Loando Direct. Nadrzędnym celem strategicznym tej transakcji jest zrewolucjonizowanie rynku pośrednictwa w Polsce oraz w regionie CEE, tak aby stał się on technologicznym ekosystemem na miarę wyzwań stawianych przez nowoczesne platformy e-commerce i sieci społecznościowe.Polska jako rynek z dużym potencjałem wzrostu branży consumer finanse, jest jednym
z sześciu krajów (obok Brazylii, Hiszpanii, Francji, Singapuru, Arabii Saudyjskiej), w którym szwedzki inwestor z powodzeniem rozwija swoje biznesy. Akwizycja Loando umożliwi przejętej Spółce dalszy rozwój w zakresie wzbogacenia oferty o nowe produkty i rozwiązania procesowe, otwarcia się na nowe kanały sprzedaży, a także wpłynie na większą ekspansję na rynki zagraniczne. Dotychczasowi właściciele Loando nadal pozostaną za sterami firmy i będą odpowiedzialni za zarządzanie wszystkimi działaniami biznesowymi oraz operacyjnymi we współpracy z nowym inwestorem.

– ClarGroup chce uczestniczyć w rozwoju polskiego rynku pośrednictwa oraz wejść na nowe rynki CEE. Akwizycja lidera kanału online w Polsce, jakim jest Grupa Loando, pozwoli zrealizować te cele. Jestem przekonany, że osiągniemy to dzięki połączeniu doświadczeń zespołu Clar z wiedzą i kompetencjami Tymona i Macieja oraz ich zespołów – mówi Tomasz Kowalski, przedstawiciel ClarGroup w Polsce.

– Analizowaliśmy polski rynek fintechowych rozwiązań sprzedażowych od dłuższego czasu. Jesteśmy przekonani, że model działania realizowany przez Loando oraz dotychczasowa strategia Grupy są w pełni spójne z naszymi prognozami co do kierunków rozwoju branży – mówi Kristian Jacobsson, CEO ClarGroup.

– Jeszcze w 1Q b.r. zaprezentujemy wspólnie z Zarządem nową strategię działania i rozwoju Grupy – dodaje Kristian Jacobsson.

– Jednym z głównych biznesowych celów Loando jest rozwój oferty i mocniejsza współpraca
z bankami w celu wdrożenia nowych kategorii produktowych. Nie zapominamy przy tym
o Partnerach z rynku pozabankowego oraz współpracujących z nami wydawcach. Jesteśmy przekonani, że przy wsparciu ClarGroup będziemy mogli szybciej i efektywniej wdrażać rozwojowe projekty, a także budować nową wartość usług dla Partnerów – komentuje Tymon Zastrzeżyński, Członek Zarządu Loando.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełdowe | kernel cena akcji | pzu gpw | kurs zlotego | biomed lublin kurs | indeks sp500 | gpw lotos |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here