Naga MarketsZysk netto spółki w III kwartale 2018 roku wyniósł 83,2 mln zł, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk z działalności operacyjnej wyniósł w III kwartale 2018 roku 109,2 mln zł, co oznacza wzrost o 11%.  Skonsolidowany zysk na poziomie EBITDA w III kwartale wyniósł 140,3 mln zł.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 813,3 mln zł czyli nieco poniżej wcześniejszych prognoz.

Spółka szacuje, że w perspektywie najbliższego kwartału sprzedaż segmentu wyrobów wyciskanych oraz segmentu systemów aluminiowych wzrośnie o ok. 10-15%, a segmentu opakowań giętkich o około 5-10%. Szacunki dotyczące cen aluminium na najbliższy kwartał oscylują w przedziale 2000-2200 USD za tonę.

“Ewentualny wzrost cen aluminium na LME poza ten poziom może wpłynąć na przejściowe pogorszenie rentowności ze względu na fakt iż podwyżki cen produktów są wprowadzane na rynek z jedno- półtoramiesięcznym opóźnieniem w stosunku do ruchów cen aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali w Segmencie Wyrobów Wyciskanych oraz trzy do sześciu miesięcy w Segmencie Systemów Aluminiowych” – podano w raporcie.

Spółka podtrzymuje opublikowaną wcześniej prognozę na 2018 rok. Spółka prognozuje, że osiągnie 253 mln zł zysku netto, 448 mln zł EBITDA i 2,893 mld zł przychodów oraz poniesie 335 mln zł wydatków na inwestycje.

Sytuacja na wykresie

Kurs nie reaguje na opublikowane wyniki. Od pewnego czasu notowania konsolidują się w ramach formacji klina. Tuż nad nim znajduje się ważny poziom oporu. Z perspektywy słabości szerokiego rynku i układu technicznego wspierającego podaż, można ocenić, że spółka wykazuje pewną siłę relatywną względem otoczenia. Wydaje się, że warto obserwować formację klina, wybicie z niej może wskazać albo na pogłębienie korekty albo na próbę ataku na opór.

grupa kęty
źródło xStation 5

Zobacz także: Grupa Kęty – szacunkowo ok. 65 mln zł zysku netto w II kwartaleConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here