Naga MarketsketyGrupa Kęty notowała w 2018 roku 268,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto w stosunku do 236,87 mln zł zysku raportowanego rok wcześniej. W opublikowanym wcześniej raporcie kwartalny spółka podawała, że skonsolidowany zysk netto wyniesie 261 mln zł, dokonano więc korekty wzrostowej. W reakcji na rekordowe wyniki sprzedaży akcje Grupy Kęty (GPW: KETY) reagowały umocnieniem, rysując na wykresie lukę wzrostową.


Przychody ze sprzedaży sięgnęły niemal 3 miliardów złotych

“Rekordowe wyniki sprzedaży wszystkich trzech segmentów biznesowych, rekordowe inwestycje oraz wysoka dywidenda wypłacona akcjonariuszom wskazują, iż Grupa Kęty wstąpiła na kolejny, wyższy poziom funkcjonowania i rozwoju. Ponadto zwiększające się na poziomie przychodów i zysków poszczególne pozycje rachunku zysków i strat jasno wykazują, iż Grupa Kęty uczyniła milowe kroki na drodze do skutecznej realizacji celów Strategii 2020, gdyż stopień realizacji poszczególnych celów finansowych ujętych w Strategii oscyluje wokół poziomu 90%. Co więcej, zgodnie z opublikowaną prognozą wyników finansowych i operacyjnych Spółka przewiduje, że na koniec 2019 roku stopień realizacji tych celów przekroczy poziom 95%” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Dariusz Mańko.

Od strony technicznej akcje Grupy Kęty testowały na przełomie miesiąca najniższe poziomy od początku roku, dynamicznie jednak odbijając w kierunku 350 złotych. CO prawda większość środowych zysków została zniesiona, jednak w czwartek notowania otwierały się na dwutygodniowych maksimach. O godzinie 09:25 zniesiono część aprecjacji, pozostawiając zysk na poziomie 1,5%.

Grupa Kęty D1, Tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here