Naga MarketsGrupa Kęty spodziewa się zrealizować poziom 173 mln zł nakładów inwestycyjnych zaplanowany w zaktualizowanej prognozie na ten rok lub kilka-kilkanaście milionów złotych niższy, jeżeli przesuną się płatności, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Grupa Kęty nie zmienia prognozy dotyczącej nakładów inwestycyjnych

“Rzeczywiście oznacza to, że trzeba wydać ponad 70 mln zł w IV kw. Jest to pewne ryzyko, aczkolwiek na chwilę obecną uważamy, że jest to jeszcze możliwe” – powiedział Warpechowski podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

Iron VR S.A.: Trwa emisja akcji


Możliwe jednak, że część samych płatności zostanie przesunięta na kolejny rok.

“Być może będzie to więc kilka-kilkanaście milionów poniżej, ale na chwilę obecną utrzymujemy tę prognozę” – dodał dyrektor.

Zgodnie z opublikowaną w sierpniu aktualizacją prognozy szacowany na 2020 rok, poziom wydatków inwestycyjnych wynosi ok. 173 mln zł i będzie niższy o 19% w porównaniu z założeniami prognozy z 5 lutego 2020 roku. Zmniejszenie wydatków inwestycyjnych wynika głównie z przesunięć terminów rozpoczęcia realizacji części projektów inwestycyjnych.

Grupa Kęty jest spółką dominującą dla grupy kapitałowej, prowadzącej działalność w ramach trzech segmentów operacyjnych: Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) Segment Systemów Aluminiowych (SSA) oraz Segment Opakowań Giętkich (SOG). Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 203,67 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here