Naga MarketsketyGrupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

Spółka odnotowała 57,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 53,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 76,62 mln zł wobec 74,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 778,89 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 674,84 mln zł rok wcześniej.

“Początek roku pomimo początkowej niepewności charakteryzował się wysokim popytem na produkty grupy kapitałowej. Zarówno na rynku krajowym jak i europejskich rynkach eksportowych grupa kapitałowa osiągnęła znaczące wzrosty przychodów ze sprzedaży. W Polsce sprzedaż zwiększyła się o ok. 19% a na pozostałych rynkach europejskich osiągnięto 14% dynamikę przychodów. Jedynie sprzedaż na rynki pozaeuropejskie zmniejszyła się o ok. 35% (9 mln zł), głównie ze względu na spadek sprzedaży do USA. Na największych rynkach eksportowych (niemiecki, węgierski, czeski, brytyjski i holenderski) zanotowano wzrost przychodów, przy czym o ile na rynku niemieckim wzrost ten był symboliczny (+3%), to na pozostałych czterech było to już odpowiednio 10% 20% i po 30% w Wielkiej Brytanii i Holandii” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2019 r. wyniosła 1,03 mln zł wobec 8,18 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka na wykresie:

Na otwarciu czwartkowej sesji akcje rosną o około 1% jednak przy słabych obrotach. Spoglądając na szerszy wykres w ujęciu tygodniowym, widzimy że nadal mamy do czynienia z rozbudowaną korektą spadkową. Cena po raz kolejny zdaje się zmierzać do okolic kluczowego wsparcia w rejonie 310 zł.

kety
źródło xStation 5

Czytaj także: Coal Energy [CLE] – „efekt Zełenskiego” trwale odmieni notowania? – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here