Naga MarketsketyGrupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

Spółka odnotowała 57,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 53,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 76,62 mln zł wobec 74,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 778,89 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 674,84 mln zł rok wcześniej.

“Początek roku pomimo początkowej niepewności charakteryzował się wysokim popytem na produkty grupy kapitałowej. Zarówno na rynku krajowym jak i europejskich rynkach eksportowych grupa kapitałowa osiągnęła znaczące wzrosty przychodów ze sprzedaży. W Polsce sprzedaż zwiększyła się o ok. 19% a na pozostałych rynkach europejskich osiągnięto 14% dynamikę przychodów. Jedynie sprzedaż na rynki pozaeuropejskie zmniejszyła się o ok. 35% (9 mln zł), głównie ze względu na spadek sprzedaży do USA. Na największych rynkach eksportowych (niemiecki, węgierski, czeski, brytyjski i holenderski) zanotowano wzrost przychodów, przy czym o ile na rynku niemieckim wzrost ten był symboliczny (+3%), to na pozostałych czterech było to już odpowiednio 10% 20% i po 30% w Wielkiej Brytanii i Holandii” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2019 r. wyniosła 1,03 mln zł wobec 8,18 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka na wykresie:

Na otwarciu czwartkowej sesji akcje rosną o około 1% jednak przy słabych obrotach. Spoglądając na szerszy wykres w ujęciu tygodniowym, widzimy że nadal mamy do czynienia z rozbudowaną korektą spadkową. Cena po raz kolejny zdaje się zmierzać do okolic kluczowego wsparcia w rejonie 310 zł.

kety
źródło xStation 5

Czytaj także: Coal Energy [CLE] – „efekt Zełenskiego” trwale odmieni notowania? – analiza na zamówienietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLC Corp – podwaja zyski w 2018 roku, akcje w górę o 1%
Następny artykułTron będzie partnerem klubu piłkarskiego Liverpool?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here