Naga MarketsketyGrupa Kęty odnotowała 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. według wstępnych danych wobec 75,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka. Zarząd podtrzymuje dotychczasową prognozę całorocznych wyników.

Grupa Kęty podsumowuje swoje ostatnie wyniki

Zysk operacyjny wyniósł 145 mln zł wobec 101,3 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 180 mln zł wobec 135,5 mln zł rok wcześniej, podano w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły wstępnie 875 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 831,8 mln zł rok wcześniej.

“Realizacja poziomu sprzedaży w kwietniu i maju oraz szacunki na czerwiec wskazują, iż popyt na rynku utrzymuje się na lepszym, niż wstępnie zakładano poziomie. Dzięki temu segmenty grupy kapitałowej przekroczyły założenia dotyczące osiągniętych przychodów ze sprzedaży w II kwartale, określone w sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020” – czytamy dalej.

Zarząd szacuje, że Segment Wyrobów Wyciskanych w II kwartale osiągnie ok. 3% wzrost ilości sprzedaży, co przy 9-proc. spadku cen aluminium w ujęciu złotówkowym przełoży się na ok. 5-proc. spadek przychodów ze sprzedaży. Szacowane przychody Segmentu Systemów Aluminiowych w II kwartale 2020 utrzymają się na poziomie zbliżonym do poziomu z roku poprzedniego. W Segmencie Opakowań Giętkich szacowane jest natomiast zwiększenie przychodów o ok. 30% r/r, w tym w związku z uruchomieniem w IV kwartale 2019 roku II linii do produkcji folii BOPP i pełnym wykorzystaniem jej mocy w omawianym okresie.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Wyniki operacyjne pozwolą wygenerować wysokie przepływy pieniężne co pozwoli zredukować dług netto na koniec II kwartału 2020 do ok. 450 mln zł” – podano także.

Grupa Kęty wskazała też, że nie odnotowała istotnego, negatywnego wpływu pandemii wirusa SARS-Cov-2 na wyniki finansowe.

“Biorąc pod uwagę szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 oraz utrzymującą się niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią, która może wywierać presję na wyniki w kolejnych miesiącach roku, zarząd podtrzymuje na chwilę obecną prognozę wyników roku 2020 opublikowaną 5 lutego br.” – podsumowano.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here